Pro dokonalý vývar je třeba dodržet poměr ingrediencí, délku vaření i dochucení

Domácí vývar je nejlepší polévkou, jakou můžete rodině připravit. Ale vytvořit dokonalý vývar může být někdy složitější, než se zdá. Pokud chcete zabránit katastrofám typu příliš zahuštěný, řídký nebo vývar bez chuti, přečtěte si následující rady, jak dosáhnout dokonalého výsledku. Není na tom nic složitého, ale musíte se řídit pár zlatými pravidly.

Správný poměr ingrediencí

Prvním krokem k úspěchu je ujistit se, že máte správný poměr ingrediencí. Vývar z kostí potřebuje vyvážený mix kostí, masa, zeleniny a vody. Příliš mnoho masa může způsobit příliš silnou chuť, zatímco příliš málo kostí může vést k řídkému vývaru. Experimentujte a najděte ideální poměr, který vám vyhovuje. Myslete také na to, že každý druh masa pouští jiné množství šťávy a chuti.

Doporučený článek:  Polévky nejenom zahřejí. Umí také zasytit a některým ženám dokonce pomohou s nadváhou

Důkladná příprava ingrediencí

Kvalita vývaru začíná s důkladnou přípravou surovin. Odměřte si čas na opečení kostí a masa, což přidává hloubku chuti. Důležitá je také volba čerstvé zeleniny a bylinek. Přesná volba ingrediencí ovlivní chuť a bohatost vývaru.

Zdroj obrázku: Freepik

Důkladné vaření

Vaření vývaru je trpělivý proces. Kostní vývar vyžaduje dlouhou dobu vaření, aby se z kostí uvolnila chuť a nutriční hodnota. Ujistěte se, že vaříte vývar na mírném ohni a kontrolujete teplotu. Důležité je také odstranění pěny, která se v průběhu vaření vytvoří na povrchu. Ideálně byste ho měli vařit po mnoho hodin, klidně i 12 hodin v kuse.

Doporučený článek:  Recept na vydatnou zeleninovou polévku, kterou ocení především vegetariáni

Nepřidávejte sůl příliš brzy

Sůl by měla být přidávána později až na konci vaření. Bohužel většina lidí dělá velkou chybu a solí vývar na začátku. Předčasné přidání soli může způsobit, že vývar bude příliš slaný a neumožní vám plně kontrolovat chuť.

Ochutnávání a upravování

Ochutnávání je klíčem k vytvoření dokonalého vývaru. Průběžně ochutnávejte a upravujte chuť. Pokud je vývar příliš řídký, prodlužte dobu vaření. Naopak, pokud je příliš silný, můžete přidat více vody. Chcete-li zvýšit chuť, můžete přidat další bylinky, koření nebo zeleninu. Nejlepší je přidat celé stroužky česneku, celé nové koření a bobkový list.

Zdroj: https://www.tastingtable.com/1192438/tips-you-need-when-making-broth/
.

Doporučené články