Připravte si dokonalý podzimní brunch a dopřejte si odpočinek u dobrého jídla

Chcete si udělat příjemné chvíle s jídlem? Využijte k tomu víkend, kdy nemusíte brzy vstávat do práce a vychutnejte si podzimní brunch. Nevadí, když se protáhne až do oběda. Jednou za čas si lenošení zasloužíte. Co byste si měli nachystat za ingredience?

Co je to brunch

Brunch je označení za angličtiny pro přesnídávku, tedy jídlo, které se podáví později dopoledne. Někdy i místo oběda, když se jedná o vydatné potraviny. V restauracích podávaný brunch se kolikrát protáhne i na několik hodin.

Doporučený článek:  Vývar bez kompromisů podle Joshuy Weissmana: potřebovat budete jen to, co najdete v kuchyni

Jestliže ráno o víkendu nikam nepospícháte, tak si takový brunch můžete udělat i doma. Ideálním časem je deštivé podzimní dopoledne, kdy se vám nechce moc vstávat a počasí nedovoluje vyrazit brzy dopoledne na nějaký výlet.

Zdroj obrázku: Freepik

Co by na brunch nemělo chybět

Brunch byste si měli užít, takže jeho součástí by mělo být vše, co máte na jídlo rádi. Někdo dává přednost párkům nebo klobáse s hořčicí a křupavým čerstvým chlebem, jiný si raději pochutná na smoothie nebo sladkém koláči. I zde máte velký výběr a volit jídlo můžete podle chuti a zvyklostí strávníků.

Doporučený článek:  Celebrity propagují nebezpečnou dietu, která tělu vážně uškodí. Nejzdravější strava je úplně jiná

Na brunchovém stole tedy může být od každého něco, aby si každý člen této sešlosti přišel na své. Máte-li malé děti, určitě si budou brunch chtít užít s vámi. I pro ně můžete nachystat jejich oblíbená jídla.

Teplé i studené pokrmy

Na stůl připravte studené i teplé pokrmy a nápoje – čerstvě vymačkanou šťávu z ovoce, černý a zelený čaj, případě bylinkový nebo ovocný čaj pro děti. Nezapomeňte na kávu. Nemusí být jen zrnková, ale třeba i z kávovin.

Doporučený článek:  Netradiční druhy octa dodají jídlu na pikantnosti nebo naopak sladké tóny

Dětem dále můžete nabídnou palačinky s marmeládou, müsli s medem. Pro dospělé nachystejte vejce na různé způsoby – vejce benedikt či naměkko. Studené pokrmy je možné doplnit uzeným lososem, šunkou, několika druhy sýrů. Zde máte na výběr velké množství – hermelín, niva, camembert, parmazán, eidam, limburský.

Zdroj: https://brunchcafe.com/let-brunch-help-you-enjoy-autumn/
.

Doporučené články