Nealkoholické pivo pijí beze strachu řidiči i těhotné. O skrytém riziku přemýšlí málokdo

Nealkoholické a ovocné pivo je v posledních letech velkým hitem. Pijí ho řidiči, těhotné ženy a všichni, kdo se chtějí v létě zchladit a zároveň nechtějí konzumovat alkohol. Ukázalo se, že ne každé nealkoholické pivo má 0 % alkoholu. Navíc některé může být pro zdraví škodlivé. Nyní se podíváme, pro koho není tento nápoj vhodný.

Nealkoholické pivo – co musíte znát?

Nealko piva jsou stále populárnější. Sáhneme po nich hlavně v létě, když je horko. Mnoho lidí si myslí, že v nich skutečně není žádný alkohol, ale ve skutečnosti se jedná o mýtus. Nápoj lze jako nealkoholický totiž označit i v případě, že má méně než 0,5 procenta alkoholu. To ovšem není prospěšné pro řidiče nebo těhotné ženy, protože to může ovlivnit zdraví jejich dítěte.

Doporučený článek:  Vývar bez kompromisů podle Joshuy Weissmana: potřebovat budete jen to, co najdete v kuchyni

Nealkoholické pivo se vyrábí prakticky stejně jako klasické pivo. Rozdíl je pouze v tom, že se vaření nápoje v určitou chvíli zastaví, aby se nemohl vytvořit alkohol. Další metodou, jak získat nealkoholické pivo, je postup, kdy se odstraní alkohol pomocí speciálního filtru po dovaření klasického piva.

Zdroj obrázku: Freepik

Nealkoholická piva a jejich vliv na zdraví

Nealkoholické pivo je považováno za zdravější variantu piva, protože neobsahuje alkohol a má méně kalorií. Obsahuje sodík, hořčík a draslík, které působí na příznaky menopauzy a mnoha dalších onemocnění. I přesto se jednoznačně nejedná o zdravý nápoj a neměli byste ho konzumovat pravidelně. Jednou za čas vám ale pochopitelně neublíží.

Doporučený článek:  Některé druhy zeleniny a ovoce pomohou získat krásné opálení. Tajemstvím je betakaroten

Ovocná piva jsou na tom trochu hůř, pokud jde o zdraví. Obsahují mnohem více cukru nebo glukózo-fruktózového sirupu a více kalorií. Máte-li cukrovku, obezitu nebo inzulínovou rezistenci, měli byste se jim vyhýbat. To ale platí i o klasickém pivu, protože v každém případě má vysoký glykemický index, a to 90–110 GI. Nápoje nejsou vhodné ani pro jedince s alergií na lepek, protože tuto složku obsahují.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/diet-nutrition/everything-you-need-to-know-about-non-alcoholic-beer/
.

Doporučené články