Nealkoholické pivo pijí beze strachu řidiči i těhotné. O skrytém riziku přemýšlí málokdo

Nealkoholické a ovocné pivo je v posledních letech velkým hitem. Pijí ho řidiči, těhotné ženy a všichni, kdo se chtějí v létě zchladit a zároveň nechtějí konzumovat alkohol. Ukázalo se, že ne každé nealkoholické pivo má 0 % alkoholu. Navíc některé může být pro zdraví škodlivé. Nyní se podíváme, pro koho není tento nápoj vhodný.

Nealkoholické pivo – co musíte znát?

Nealko piva jsou stále populárnější. Sáhneme po nich hlavně v létě, když je horko. Mnoho lidí si myslí, že v nich skutečně není žádný alkohol, ale ve skutečnosti se jedná o mýtus. Nápoj lze jako nealkoholický totiž označit i v případě, že má méně než 0,5 procenta alkoholu. To ovšem není prospěšné pro řidiče nebo těhotné ženy, protože to může ovlivnit zdraví jejich dítěte.

Nealkoholické pivo se vyrábí prakticky stejně jako klasické pivo. Rozdíl je pouze v tom, že se vaření nápoje v určitou chvíli zastaví, aby se nemohl vytvořit alkohol. Další metodou, jak získat nealkoholické pivo, je postup, kdy se odstraní alkohol pomocí speciálního filtru po dovaření klasického piva.

Doporučený článek:  Zdravé podzimní svačinky zaženou chutě bez výčitek. Vyzkoušejte mrkvový dort nebo pohankový popcorn
Zdroj obrázku: Freepik

Nealkoholická piva a jejich vliv na zdraví

Nealkoholické pivo je považováno za zdravější variantu piva, protože neobsahuje alkohol a má méně kalorií. Obsahuje sodík, hořčík a draslík, které působí na příznaky menopauzy a mnoha dalších onemocnění. I přesto se jednoznačně nejedná o zdravý nápoj a neměli byste ho konzumovat pravidelně. Jednou za čas vám ale pochopitelně neublíží.

Ovocná piva jsou na tom trochu hůř, pokud jde o zdraví. Obsahují mnohem více cukru nebo glukózo-fruktózového sirupu a více kalorií. Máte-li cukrovku, obezitu nebo inzulínovou rezistenci, měli byste se jim vyhýbat. To ale platí i o klasickém pivu, protože v každém případě má vysoký glykemický index, a to 90–110 GI. Nápoje nejsou vhodné ani pro jedince s alergií na lepek, protože tuto složku obsahují.

Zdroj: https://www.everydayhealth.com/diet-nutrition/everything-you-need-to-know-about-non-alcoholic-beer/
.

Doporučené články