Espresso s pomerančovým džusem osvěží a zachutná i největšímu odpůrci kávy

Během parného léta mnoho z nás hledá nový recept na osvěžující nápoj. Ve vysokých teplotách chce málokdo sáhnout po horké kávě, a proto hledáme lahodnou, ledovou alternativu. Pomerančové espresso je skvělým způsobem, jak se v létě ochladit a dopřát si zároveň kofein. Připravíte ho během chvilky. Jak na tento netradiční nápoj, který je ideální v horkých dnech?

Kávu můžeme pít na mnoho způsobů. Jakmile přijde léto, většina z nás zvolí ledovou kávu. Kombinace s pomerančovým džusem je skvělým stimulantem, který zajistí i dokonalé osvěžení. Vychutnají si ji i největší milovníci kávy. Oblibu ale zaručeně získá také u lidí, kteří tradiční verzi kávy nemají rádi a chtějí vyzkoušet něco trochu jiného.

Doporučený článek:  "Že můžeš sníst kolik chceš neznamená, že se půlka vyhodí," naštvaně upozorňuji hosty v podniku kde obsluhuji

Kvalita je vždy základem úspěchu

Dokonalá chuť espressa s pomerančovým džusem si zaslouží prémiovou kvalitu surovin. Nepoužívejte džusy, které najdete v regálech obchodů. Obsahují příliš mnoho cukru a konzervantů, které chuti ani zdraví neprospějí. Skvělým řešením je čerstvě vymačkaná šťáva ze zralých pomerančů, které mají sladší chuť. Investujte také do kvalitní kávy, která bude mít nejlepší aroma.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit espresso s pomerančovým džusem?

V první řadě si připravte v kuchyni všechny potřebné ingredience. Potřebovat budete 60 ml espressa, 60 ml čerstvě vymačkané pomerančové šťávy, 2 plátky čerstvého pomeranče, 100 ml toniku a ledové kostky. Výroba je velmi jednoduchá, ale musíte mít vše připravené.

Doporučený článek:  Naučte se připravit gurmánská jídla jako v luxusní restauraci a za zlomek ceny

Nejdříve musíte pochopitelně uvařit espresso tradičním způsobem. Do sklenice vložte kostky ledu a plátky čerstvého pomeranče. Poté slijte šťávu vymačkanou ze zralého pomeranče. Naplňte sklenici tonikem asi do 3/4. Nakonec přilijte čerstvě uvařené espresso. Uvidíte, že tento nápoj bude chutnat skvěle a můžete sami experimentovat s poměry jednotlivých surovin tak, abyste získali nápoj s nejlepší chutí.

Zdroj: https://fluentincoffee.com/coffee-and-orange-juice/
.

Doporučené články