Kupovaný česnek se tomu domácímu nikdy nevyrovná. Vypěstovat jde i na malém parapetu

Česnek je jedna z nejzdravějších rostlin, kterou můžete konzumovat. Navíc má úžasné a velmi charakteristické aroma, které vždy spolehlivě poznáte. Sehnat ho můžete v obchodě, ale také si ho můžete vypěstovat doma. Domácí pěstování má mnoho výhod. Je levné a budete mít česnek vždy po ruce. Jak si vypěstovat česnek v květináči?

Proč pěstovat česnek doma?

Domácí pěstování jakékoli zeleniny a ovoce má jasnou výhodu. Můžete si být totiž jistí, že plody neobsahují žádné škodlivé pesticidy a mají lepší nutriční hodnotu. V obchodě můžete pochopitelně zakoupit také bio česnek z ekologického zemědělství, ale většinou je dost drahý. Navíc i ekologické zemědělství používá postřiky, ale jsou mnohem šetrnější než klasické pesticidy.

Doporučený článek:  Pravý med lze rozeznat od falešného podle barvy i struktury

Vědci dokázali, že zahradničení a péče o rostliny mají blahodárný vliv na naše mentální zdraví. Budete mít mnohem lepší náladu a užijete si pohodu i po náročném dni v práci. Pěstování česneku doma může mít proto i terapeutický účinek. Uvidíte, že sledování malých výhonků vám vždy udělá obrovskou radost.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak pěstovat česnek v květináči?

Pěstování česneku v květináči není složité, ale musíte se držet osvědčených rad a tipů. V první řadě si kupte domácí nebo bio česnek a oddělte stroužky od středu. Připravte si úrodnou půdu a přidejte přírodní hnojivo. Poté nasypte zeminu do velkého květináče a udělejte otvory asi 10 cm hluboké. Vzdálenost by měla být asi 15 cm od sebe, aby měly hlavičky česneku dostatek místa.

Doporučený článek:  Vlastní okurky může sklízet každý. Vypěstovat je lze i na malém balkoně

Do každé díry vložte jeden stroužek česneku ocáskem nahoru a zahrňte půdou. Květináč s česnekem umístěte na parapet. Česnek potřebuje hodně slunce a vody. Půda nesmí být nikdy suchá, ale zároveň ho nesmíte přelít. Asi po 4 měsících budete mít celou hlavu česneku, která bude připravena ke konzumaci. Tento proces je nejlepší udělat na jaře nebo na podzim. Vyzkoušejte tento postup a užijte si domácí česnek!

Zdroj: https://www.homesandgardens.com/advice/how-to-grow-garlic
.

Doporučené články