Mikrovlnnou troubu dokonale vyčistí obyčejný citron, jedlá soda nebo ocet

Mikrovlnná trouba je často používané zařízení v mnoha domácnostech. Jako každý nezbytný spotřebič si i tento zaslouží důkladnou péči. Čištění mikrovlnky však může být mnohdy obtížné a zdlouhavé.

Nejsnazší způsob

Pokud si myslíte, že na čištění mikrovlnné trouby stačí použít jednu z chemikálií, mýlíte se. To se nedoporučuje z jednoduchého důvodu. Ohřev jídla v mikrovlnné troubě, ve které byla použita chemie, může negativně ovlivnit naše zdraví. Kromě toho mají takové výrobky často intenzivní zápach, který dlouho přetrvává na čištěném povrchu. Navíc se při zahřívání může dostat do jídla a zcela změnit jeho vůni.

Doporučený článek:  Vlastní brambory můžeme vypěstovat i na balkoně

K čištění vám bude stačit obyčejný citrón. Stačí vymačkat citrónovou šťávu do misky s vodou. Čím více šťávy, tím lepší účinek samozřejmě. Takto připravenou směs vložte do mikrovlnné trouby a zahřívejte několik minut při nejvyšším výkonu. Vycházející pára pomůže zbavit se nečistot. Rozpustí také zbytkový tuk. Nejlepší je nechat misku po takovém ošetření asi 10 minut v mikrovlnné troubě působit. Pára vydrží déle a díky tomu se rychleji zbavíme nečistot.

Zdroj obrázku: Freepik

Rychlé čištění

Dalším produktem, který rychle a účinně bojuje proti nečistotám v mikrovlnné troubě, je jedlá soda. Nasypte 3 polévkové lžíce sody do misky s vodou a promíchejte. Potom vložte misku do mikrovlnné trouby a několik minut zahřívejte. Akci opakujte, pokud se vám nepodařilo odstranit nečistoty napoprvé. V případě zaschlých nečistot nasypte sodu na houbu a vydrhněte špinavá místa. A nakonec vše důkladně otřete suchou papírovou utěrkou.

Doporučený článek:  Vaření v mikrovlnné troubě: rychle připravíme přílohu nebo dezert

Pokud se rozhodnete vyčistit mikrovlnnou troubu octem, pak je princip stejný jako v předchozích způsobech. Nejprve připravíme roztok s vodou (v poměru 1: 1) a zahřejeme. Ocet bude nejen bojovat proti nečistotám, ale bude mít také dezinfekční účinek. Také se nemusíme obávat, že intenzivní zápach přejde do nádobí. Pokud jste mikrovlnnou troubu dlouho nečistili, stojí za to začít s touto metodou.

Zdroj: https://maplehillnaturals.com/blogs/natural-guides/how-to-naturally-clean-and-freshen-your-microwave-oven
.

Doporučené články