Pomalé pokrmy, které zasytí a zahřejí v sychravých dnech

Září je měsícem, kdy se začíná pomalu ochlazovat po horkých dnech v létě. Naše chuťové buňky si musí zvyknout na něco nového. Nyní přichází čas na sytější a teplejší pokrmy, které si můžete připravit i pomocí dušení. Právě dušené jídlo je na podzim to nejlepší a nemusíte u něj dlouho stát. Pro rodinnou večeři nebo oběd o víkendu je to ideální volba. Zde máte inspiraci na čtyři pokrmy, které na podzim chutnají nejlépe.

Hovězí guláš s knedlíkem

Tohle je naprostá klasika, na kterou hodně lidí zapomíná. Hovězí maso je zdravé a velmi syté. Přidejte k němu cibuli, papriku, rajčata, hovězí vývar a koření. A jako přílohu samozřejmě zvolte české knedlíky. Toto jídlo se vaří velmi pomalu. Jedině díky tomu bude dokonale měkké a šťavnaté. A právě pomalé jídlo je to, které přinese do vašeho domova podzimní atmosféru a hygge.

Doporučený článek:  Superpotraviny dodají tělu v zimě energii. Kombinovat je můžeme v chutných receptech

Kuřecí kari s kokosovým mlékem

Tento tip je ideální pro milovníky bílého masa. Kari s kokosovým mlékem je ideální volbou na chladné podzimní dny. Exotická chuť vám připomene letní dny a možná i poslední dovolenou v dalekých krajích. Kokosové mléko zjemní pikantní chuť. Ze zeleniny můžete přidat papriku, cuketu nebo brokolici. A na stole budete mít zdravé a velmi vydatné jídlo pro celou rodinu.

Zdroj obrázku: Freepik

Plněné papriky s rajčaty

Září je úžasnou dobou pro papriky a rajčata. Pomalu končí jejich sezóna, a proto byste si toto jídlo měli připravit právě v tomto měsíci. Papriky naplníte směsí mletého masa, rýže, cibule, rajčat a koření. Jde o velmi tradiční pokrm, který dělaly již naše babičky. I dnes se jedná o nesmrtelnou klasiku, kterou si většina z nás alespoň jednou za čas s radostí vychutná.

Doporučený článek:  Vitamínový nápoj z medu, zázvoru a citronu uleví už při prvních projevech nachlazení

Vegetariánský tip

Nejíte maso nebo ho chcete jíst méně? Kari z čočky je nejlepší jídlo, které si můžete připravit během podzimních dnů. Čočka je velmi zdravá. Obsahuje bílkoviny a vlákninu, které naše tělo potřebuje. Přidejte k ní kari, rajčata a kokosové mléko. Přidat můžete také mrkev, mražený hrášek nebo špenát. Jako přílohu zvolte rýži nebo chleba naan.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/autumn-recipes
.

Doporučené články