Káva příjemně povzbudí a pomůže dokonce zhubnout. Stačí ji dochutit něčím pikantnějším

Káva je všemi milovaný nápoj, bez kterého si nedokážeme představit své ráno. Někteří pijí jen černou kávu. Většina z nás si do ní ale přidává cukr, mléko, smetanu a další přídavky. Milovníci kávy, kteří chtějí shodit přebytečná kila, by si měli do svého oblíbeného nápoje přidat ještě jinou surovinu, která jim s tím pomůže. O jakou přísadu se jedná?

Jak zhubnout pomocí kávy?

Káva je i podle odborníků velmi zdravá. Dva až tři šálky tohoto hřejivého nápoje nás při denní konzumaci mohou ochránit před ledvinovým onemocněním, posílí náš oběhový systém a dodají hodně energie. Kromě toho káva pozitivně ovlivňuje endokrinní, nervový a trávicí systém. Až vám bude někdo tvrdit, že pro vás káva není dobrá, nevěřte mu.

Doporučený článek:  Tradiční holoubky ozvláštní vylepšená náplň a šafrán

Káva působí na trávicí systém, takže ji můžete využít také při hubnutí. Spouští lipolýzu tuků, díky čemuž zlepšuje metabolismus. A snižuje chuť k jídlu a pocit hladu. Díky tomu se vám bude při hubnutí hodit, protože podpoří činnost metabolismu. Pro zvýšení účinků kávy při hubnutí byste do ní měli přidat pár doplňků, které spalování tuků urychlí. A navíc bude chutnat ještě lépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Ochuťte si kávu jedinečným způsobem

Káva se zázvorem a skořicí je úžasným způsobem, jak můžete podpořit své hubnutí. Na výrobu potřebujete 250 ml dobré kávy podle své chuti, 1/4 lžičky strouhaného zázvoru, špetku skořice a 2 lžičky medu. Med přidejte v případě, že máte raději sladší varianty kávy. Jestli pijete obvykle černou kávu, nemusíte ho přidávat.

Doporučený článek:  Květy divoké růže jsou krásnou ozdobou na talíři i netradiční složkou do sladkého džemu

Další možností je připravit si kávový nápoj s kešu oříšky. Potřebujete 50 gramů kešu, 100 ml mléka z kešu, 250 ml dobré silné kávy, 1–2 lžíce agávového sirupu nebo medu a špetku soli. Kešu namočte na 3–6 hodin do vody. Poté je sceďte a opražte na pánvi. Nechte vychladnout a smíchejte s kešu mlékem. Uvařte kávu a nalijte ji do ořechové směsi. Přidejte ostatní ingredience a vychutnejte si krémovou kávu zcela novým způsobem.

Zdroj: https://www.bellaallnatural.com/blogs/learn/things-mix-coffee-weight
.

Doporučené články