Podzimní dezerty jsou plné barev a vůní

Koláče a sladké dezerty k podzimu jednoduše patří. Díky tomu, že přichází sezóna jablek, hrušek a dýní, máte neuvěřitelné možnosti. Ochutnat můžete nespočet receptů, které vás zahřejí v chladném a sychravém podzimu. Potěšit se můžete máslovým pudinkem, koláčem a mnoho dalších dezertů. Dáme vám inspiraci na pár podzimních dezertů, které vám budou chutnat.

Galette s jablky, hruškami a ořechy

Sladké pečivo není vůbec náročné na výrobu. Rozhodně je to mnohem jednodušší, než klasický koláč. Struktura z jablek a hrušek vám přinese tu správnou podzimní atmosféru. Navíc můžete použít neloupané ovoce, takže snížíte množství odpadu a nebudete mít tolik práce.

Doporučený článek:  Kompot ze sušeného ovoce skvěle doplní jídelníček. Na jeho výbornou chuť se vyplatí počkat

Tvarohový dort s dýní

Připravte si dort ve stylu cheesecaku, ale s použitím dýně, tvarohu a s polevou z pekanových ořechů. Všechny ingredience musí mít pokojovou teplotu. Výsledkem bude hedvábný a lehký dezert, který obsahuje dýni, skořici a hřebíček. Máte-li rádi chuť pekanů a podzimní zeleniny, tento dortík vám bude chutnat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný koláč naruby

Javorový sirup a jablka k podzimu neodmyslitelně patří. Jakmile tuto pochoutku obrátíte vzhůru nohama, užijete si unikátní chuť. Dezert vypadá jako stoh jablečných palačinek. Vršek bude plný sladkých jablek a spodní část tvoří vynikající koláčový základ.

Doporučený článek:  Jak si vyrobit skvělé podmáslí s jahodami? Vyzkoušejte náš recept

Máslový pudink s podzimní chutí

Klasický recept na máslový pudink snadno vylepšíte tím, že do něj přidáte pikantní šlehačku crème fraîche a teplou, zázvorovou drobenku. Díky tomu vznikne vynikající a vzhledově lákavé umělecké dílo, na kterém si můžete pochutnávat během celého podzimu.

Lepivý karamelový pudink

Lepkavé pudinky jsou ve světě velmi populární. A karamel se k podzimním měsícům skvěle hodí. Kukuřičný sirup zajistí, že bude karamel krásně držet na pudinku a malé množství vanilky přinese krásnou vůni i bohatou sladkost. Přidejte k tomu kopeček neslazené šlehačky a získáte dokonalý zážitek z jedinečného pudinku.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/autumn-dessert-recipes
.

Doporučené články