Rybenek se můžeme zbavit pastmi nebo čisticími prostředky

Rybenky jsou drobný hmyz, se kterým se můžeme setkat v mnoha domácnostech. Ačkoli je tento druh označován za škůdce, rybenka nám v domácnosti víceméně nijak neškodí. Tak jako tak ale v naší blízkosti nejspíše žádný druh hmyzu nechceme. Zvláště pokud na nás nejvíce vykukují právě v noci, jako třeba rybenky. Odkud se tu ale vlastně vzali a jak se jich zbavit? To a ještě více se dozvíte v dnešním článku. Čtěte dál.

Co rybenky jsou a kde se tu vlastně vzaly

Jak už bylo zmíněno, rybenky jsou drobný hmyz, který patří mezi škůdce. Rybenka se jim říká, protože jsou pokryté malými šupinkami. Tento druh nejčastěji vyhledává tmavá, vlhčí a teplejší místa. Ideální samozřejmě je, pokud nejsou úplně nejlépe uklizená. Mají také rády zbytky jídla jako je například mouka či rýže. Dostaly se k nám z tropických zemí, odkud rybenky pochází. Nejčastěji se s nimi můžeme setkat v koupelně či kuchyni.

Doporučený článek:  Vyrazit do lesa na borůvky může skončit i fatálně. Stačí udělat jednu malou chybu
Zdroj obrázku: Freepik

Jednoduchá domácí pastička na rybenky

Místo toho, abyste sháněli zbytečné pastičky na hmyz, zkuste si vytvořit na rybenky jednoduchou past. Bude vám na ni stačit brambora a alobal či potravinářská folie. Bramboru rozkrojte a umístěte na alobal či potravinovou folii na místo, kde máte s rybenkami problém. Škrob bude hmyz lákat a když pastičku necháte stát přes noc, ráno najdete čtvereček alobalu plný rybenek. Ty pak akorát jemně vyprovoďte z vašeho obydlí.

Čistící prostředky se specifickou vůní také pomohou

Rybenek se samozřejmě nejlépe zbavíte pravidelným úklidem. O to víc účinek úklidu posílíte používáním specifických vůní, které hmyzu zkrátka nevyhovují. U rybenek můžete zvolit vůně jako jsou levandule, skořice, rozmarýn, hřebíček či citron. Můžete použít samozřejmě prostředky, které mají tuto vůni uměle, ale můžete si vytvořit i vlastní domácí verze, které budou proti rybenkám fungovat nejspíš ještě lépe.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-silverfish/
.

Doporučené články