Netradiční recepty pro mikrovlnnou troubu, které zachutnají celé rodině

Mikrovlnná trouba bývá obvykle spojována s rychlým ohřevem a přípravou hotových jídel. Ale co když vám řeknu, že může být nástrojem pro vytvoření neobvyklých, kreativních a chutných pokrmů? Ano, mikrovlnná trouba má potenciál stát se vaším tajným kuchařským spojencem pro přípravu vynikajících pokrmů včetně dezertů, rychlých občerstvení a mnoho dalšího.

Vynikající dezerty z mikrovlnné trouby

Překvapte své chuťové buňky vytvořením lahodných dezertů v mikrovlnné troubě. Například můžete připravit báječný čokoládový fondán za pár minut. Smíchejte čokoládu, máslo, cukr a vejce, vlijte směs do malých hrníčků a dejte je do mikrovlnky. Po krátké době se vám dostane šťavnatý a rozpouštějící se dezert, který zaručeně potěší všechny milovníky sladkého.

Doporučený článek:  Banánový čaj příjemně ukolébá ke spánku a odplaví všechen nahromaděný stres

Rychlá a zdravá strava

Pokud hledáte zdravou alternativu k rychlému občerstvení, mikrovlnná trouba může být vaším spojencem. Připravte si domácí bramborové chipsy nebo křupavé popcorn, aniž byste potřebovali přebytek oleje. Díky mikrovlnné troubě můžete vytvořit chutné a zdravé alternativy k oblíbeným fast food pokrmům.

Zdroj obrázku: Freepik

Ryba nebo ztracené vejce z mikrovlnky

Existuje nespočet receptů, které můžete vyzkoušet. V mikrovlnce si snadno připravíte i lososa na asijský způsob s vůní zázvoru. Poslouží vám také na přípravu ztraceného vejce. Stačí, když do hrnku nalijete vodu do čtvrtiny, rozklepnete vejce a zakryjete fólií. Vložte do mikrovlnné trouby a vařte na nejvyšší výkon asi 1 minutu. Uvidíte, že bude vejce chutnat skvěle.

Doporučený článek:  Recept pro krásné ruce, kterým ani největší mrazy neublíží. Citronová maska dokáže zázraky

Experimentujte

Kreativita v kuchyni nemá hranic, a mikrovlnná trouba vám nabízí mnoho možností pro vlastní experimenty. Zkuste připravit omáčky, polévky nebo exotická jídla v mikrovlnné troubě. S několika triky a správnými postupy můžete dosáhnout skvělých výsledků. Takže neváhejte a pusťte se do kreativního vaření s vaší mikrovlnnou troubou – možná objevíte nové oblíbené recepty.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/howto/guide/what-cook-without-cooker
.

Doporučené články