Domácí jablečný ocet ze slupek pomůže s úklidem i hubnutím

Už naše babičky říkaly, že slupky od jablek jsou nejzdravější, a měly pravdu. Ve slupce je ukryto mnoho vitamínů a mimo jiné může posloužit k přípravě domácího jablečného octa, který se přidává do omáček a salátu. Jablečný ocet oceníte i při úklidu a může vám pomoci s hubnutím.

Jablečný ocet jako pomocník v domácnosti

Jablečný ocet je možné koupit i v obchodě. Proč si ho ale nevyrobit doma? Příprava není složitá a je to všestranný pomocník jak v domácnosti, tak i v osobním životě. Jablečný ocet se dá používat i jako náhrada klasického octa. Při úklidu ho využijete při čištění zrcadel a oken, poradí si s nečistotami v koupelně a lze ho použít na koženou obuv a jiné jemné materiály. Pokud se potýkáte se zápachem obuvi, stačí namočit hadřík do jablečného octa a vložit ho do bot. Hadřík v botách nechejte přes noc.

Doporučený článek:  Tvarohová zmrzlina osvěží a nijak neublíží štíhlé linii
Zdroj obrázku: Freepik

Skryté vlastnosti jablečného octa

Jablečný ocet má vlastnosti, o kterých se moc neví. Mezi tyto vlastnosti patří to, že reguluje hladinu cukru v krvi, podporuje trávení, zbavuje tělo toxinů a pomáhá při hubnutí. Jablečný ocet vás zbaví tuků a zrychlí metabolismus. Musíte mít na paměti, že samotný jablečný ocet vás kilogramů navíc nezbaví. Pouze podpoří rychlejší spalování tuků. Pokud jste se rozhodli ocet použít pro účely hubnutí, stačí smíchat dvě polévkové lžíce octa se sklenicí převařené vody. Tuto směs je potřeba pít jednou denně.

Doporučený článek:  Kdoulová šťáva nenechá během zimy nikoho na holičkách. Výjimečně působí nejen během nachlazení

Osvědčený recept na domácí jablečný ocet

Výroba domácího jablečného octa není složitá. Budete potřebovat 1 kg slupek od jablek, které vložte do sklenice, poté v litru teplé vody rozpusťte dvě lžíce cukru a vše následně smíchejte. Sklenici zakryjte gázou a převažte provázkem nebo gumičkou. Celou směs dejte na suché místo na dobu 4–6 týdnů. Je potřeba směs každý den promíchat. Jakmile zmizí pěna, ocet je hotový. Pak už ho jen přelijte do láhve a pevně uzavřete.

Zdroj: https://growagoodlife.com/apple-scrap-vinegar/
.

Doporučené články