Ledové osvěžení, které myslí na kalorie

Zmrzlina je typickou letní pochoutkou, bez které si horké dny nedokážeme představit. Domácí zmrzlina je samozřejmě mnohem lepší a levnější než kupovaná. Velkou výhodou je, že si do ní dáte své oblíbené (a domácí) ovoce a budete vědět, že obsahuje minimální množství cukru. Dnes se podíváme na tři varianty zdravé zmrzliny, kterou můžete mlsat bez výčitek svědomí. Je totiž plná vitamínů a velmi příjemně vás osvěží během parného léta.

Banánová zmrzlina

Na banánovou zmrzlinu potřebujete jen 2–4 zralé banány, pár lžic mléka, smetany nebo jogurtu a další ovoce nebo koření podle chuti (maliny, borůvky, čokoláda, skořice). Banány oloupejte a nakrájejte. Vložte je do misky a na pár hodin je dejte do mrazáku. Potom přidejte pár lžic mléka, smetany nebo jogurtu, další ovoce nebo koření. Vše rozmixujte, dokud nebude směs dokonale hladká. Podávejte těsně po rozmixování, protože v mrazáku zmrzne na kost. Jeden kopeček má asi 50 kcal.

Zdroj obrázku: Freepik

Sorbet bez kalorií

Sorbetová zmrzlina je další možností, jakou si můžete připravit. Na velmi zdravou variantu potřebujete hrst malin, 1 kiwi, sladidlo a 1 lžíci mléka. Kiwi nakrájejte na kostičky a smíchejte s ostatními ingrediencemi. Potom směs nalijte do formiček na zmrzlinu nebo nanuky a vložte na pár hodin do mrazáku. Jedna porce této zmrzliny bude mít asi 30 kcal. Zvolit můžete i jiné ovoce, ale maliny s kiwi jsou dokonalým spojením chuti i zdraví.

Doporučený článek:  Nadýchané knedlíky hotové během chvíle: recept bez vajec je vhodný pro každého

Kokosová zmrzlina s mangem

Sladkou pochoutku si můžete užít také s exotickým ovocem. Na výrobu potřebujete 1 kelímek skyru, 1/2 hrnku mangové dužiny, 2 lžičky kokosových vloček a sladidlo podle chuti. Všechny suroviny smíchejte dohromady a nalijte do formiček na zmrzlinu nebo nanuky. Vložte do mrazáku minimálně na 4 hodiny. Až poté si můžete vychutnat tropickou příchuť z vlastní kuchyně. Jedna porce této zmrzliny má asi 100 kcal. Vždy hodně záleží na tom, jaké sladidlo použijete.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/recipes/20144/low-calorie/desserts/ice-cream/
.

Doporučené články