Naučte se jíst sushi jako znalec japonské kuchyně

Lidé po celém světě milují japonské sushi. Toto jídlo je extrémně oblíbené, ale většina lidí vůbec netuší, jak ho jíst správně. Při jídle doma na tom asi moc nezáleží, ale jestli půjdete na sushi do restaurace, měli byste znát správnou etiketu. V opačném případě si ho nejen nevychutnáte naplno, ale také se dopustíte pořádného faux pas. Poradíme vám, jak na to.

Proč jíst sushi v souladu s japonskou kulturou?

Na instagramovém kulinářském profilu „Want a bite“ najdete mnoho příspěvků, které se týkají asijské kuchyně. Jeho autor je odborník na kulinářství a v jednom videu se rozhodl podělit o to, jak správně jíst sushi. Ukázalo se, že hodně lidí ho jí špatně. Japonsko má jasná pravidla pro konzumaci každého jídla i pití a Japonci striktně dodržují svá pravidla a tradice.

Doporučený článek:  Nealkoholické pivo pijí beze strachu řidiči i těhotné. O skrytém riziku přemýšlí málokdo

Nemusíte být přímo v Japonsku, abyste dodrželi jejich postup při jídle. Vždy byste měli vědět, jak jíst rýži, mořské řasy i ryby v souladu s japonským uměním. „Každý prvek a doplněk tohoto jídla má svou vlastní funkci. Existuje několik pravidel pro konzumaci sushi, díky kterým plně pocítíte jeho pravou chuť,“ uvádí Wantabite_pl ve svém videu.

Zdroj obrázku: Freepik

Největší chyby při konzumaci sushi

Velkou chybou je rozdělení sushi na menší kousky. Měli byste si do úst vložit celý kousek, abyste pocítili jeho komplexní chuť. Každý kousek je totiž připraven tak, abyste si ho nejvíce vychutnali v jednom soustu. Při konzumaci pomocí hůlek je rozhodně nestrkejte do sushi. Jestli neumíte jíst hůlkami, můžete sushi jíst rukama. Není to považováno za neslušné.

Doporučený článek:  V toustovači jde připravit i netradiční pokrmy. Vyzkoušejte omeletu nebo klobásu

Dáváte si do misky se sójovou omáčkou i wasabi a všechno promícháte dohromady? Většina lidí to tak dělá, ale je to velká chyba. Nejdříve byste měli sushi namočit do omáčky a potom nanést wasabi přímo na kousek sushi. Kousky byste měli do sójové omáčky také namáčet jen z jedné strany. Získáte tak ideální množství omáčky, která nebude potlačovat chuť celého kousku sushi.

Zdroj: https://www.tripsavvy.com/how-to-eat-sushi-1458298
.

Doporučené články