Spotřebu lednice sníží její správné používání i umístění v kuchyni

Lednici má doma každý z nás. Možná si ani neuvědomujete, kolik peněz vás může stát, když ji špatně používáte. Ukázalo se, že stačí pár obyčejných chyb a můžete ročně přijít o desítky nebo stovky korun. Navíc mohou tyto chyby také poškodit lednici a zkrátit její životnost. Poradíme vám, co podle výrobců nedělat, aby spotřebič vydržel dlouho a nestál vás zbytečně hodně peněz na energiích.

Nezapomínejte za sebou zavírat dveře

Tohle pravidlo je velmi jednoduché, a přitom ho hodně lidí porušuje. Dveře lednice by měly být otevřené tak málo, jak je to možné. Při vaření nebo pečení si vyndejte všechny potřebné suroviny najednou, abyste nemuseli chodit do lednice několikrát po sobě. Tím budete nejen šetřit samotný spotřebič, ale také svou peněženku. Čím méně bude lednice svítit a čím méně tepla do ní půjde z okolí, tím více ušetříte na jejím provozu. Myslete na to příště, až se budete do lednice dívat a přemýšlet, na co máte chuť.

Doporučený článek:  Z kávy a banánu lze připravit hnojivo pro hortenzie
Zdroj obrázku: Freepik

Před použitím si přečtěte návod

V první řadě si po koupi přečtěte návod. Lednice by správně měla 24 hodin stát vypnutá a prázdná. Až potom ji můžete začít používat. Důležité je také její umístění v kuchyni. Ideálně by měla být daleko od radiátoru, sporáku a dalších zdrojů tepla. Čím víc tepla je okolo ní, tím více musí pracovat. Tím pádem spotřebuje více energie. Musíte ji také nechat pár centimetrů od zdi, protože jinak se bude přehřívat. Myslete proto i na volný prostor kolem tohoto velkého spotřebiče.

Doporučený článek:  Komáry z nejen z balkonu vypudí plektrant koleusovitý

Mají magnety vliv na spotřebu lednice?

Poměrně dlouhou dobu se věřilo, že magnety mají na lednici velmi špatný vliv. Prý se kvůli nim utvářelo magnetické pole, které narušovalo funkci spotřebiče. Dobrou zprávou je, že to rozhodně není pravda. Jestli máte lednici plnou magnetů z výletů a dovolených, můžete je tam klidně nechat. Na funkčnost ani spotřebu energie nemají vůbec žádný vliv. Navíc přispějí k tomu, že se v kuchyni budete cítit mnohem lépe a budete rádi vařit pro svou rodinu.

Zdroj: https://carbontrack.com.au/blog/reduce-fridge-running-cost/
.

Doporučené články