Kouzelný nápoj ze dvou ingrediencí posílí imunitu a sníží cholesterol. Jedna sklenice denně dokáže zázraky

Tento unikátní nápoj nakopne vaši imunitu a jako bonus vám sníží cholesterol. Nejen že je tento drink zdravý, ale také je velmi chutný. Z jakých dvou ingrediencí se kouzelný nápoj skládá? Mluvíme zde o červené řepě a červeném pomeranči. Šťáva z těchto dvou vitamínových bomb podpoří vaši imunitu a dodá tělu nezbytné vitamíny.

Jednoduchý recept

Pro tento léčivý elixír si připravte jeden červený pomeranč a červenou řepu dle libosti a chuti. Za pomoci odšťavňovače získejte šťávu bohatou na vitamíny a mnoho minerálních látek, které podpoří a nakopnou imunitu. Tuto šťávu lze popíjet každý den a nejlépe uděláte, když si ji dopřejete ráno ke snídani.

Doporučený článek:  Zázrak, který si můžeme dopřát každý den. Šťáva z granátového jablka příjemně překvapí nejen svou chutí
Zdroj obrázku: Freepik

Blahodárné účinky červené řepy

O cenných látkách, které jsou obsaženy v červené řepě, se již napsalo mnoho. Důležité ovšem je si připomenout, že díky šťávě z červené řepy do svého těla dostanete velké množství železa. Také obsažené pigmenty v této zelenině mají antioxidační vlastnosti. Není žádnou novinkou, že červená řepa podporuje krvetvorbu, takže její konzumace se doporučuje lidem s anémií. Mimo to červená řepa snižuje cholesterol a stabilizuje krevní tlak.

Červený pomeranč a jeho kouzlo

Červený pomeranč je na rozdíl od svého oranžového bratra méně kyselý a více šťavnatý. Červený pomeranč patří mezi citrusy, které jsou komplexně bohatým zdrojem vitamínu C. V červeném pomeranči také naleznete vitamíny B, betakaroten a velké množství draslíku. Jeho konzumace dle vědců pomáhá předcházet rakovině, cukrovce i kardiovaskulárním chorobám. Tyto citrusy obsahují antokyany, které jim dodávají intenzivní rudou barvu. Antokyany příznivě působí na oběhový systém lidského těla, dokážou snižovat LDL cholesterol a také zlepšují průchod krve cévami. V neposlední řadě mají tyto pomeranče blahodárný účinek na lidský zrak.

Zdroj: https://www.williams-sonoma.com/recipe/beet-orange-juice.html
.

Doporučené články