Jsou jídla, která mohou mít víc kalorií než hamburger. Některá dokonce vypadají zdánlivě zdravá

Klasický hamburger patří mezi oblíbené pokrmy, ale bohužel má také vysoký obsah kalorií. Při konzumaci jednoho kousku tak do těla dostanete až 700 kalorií. Jsou ale také potraviny, které mají vyšší kalorickou hodnotu, než tolik milovaný burger. Které to jsou a na co je potřeba dát si pozor? Rozhodně se budete divit, jaká jídla jsme do seznam zařadili.

Závisí na mnoha faktorech

I když si v restauraci dáte salát, nemáte jistotu, že se bude jednat o dietní jídlo. Závisí totiž na tom, jakou zálivku do něj dáte, jestli k němu přidáte opečené toasty nebo jiné pečivo. Leckdy si neuvědomujeme, jaké potraviny konzumujeme, dokud si nepřečtete jejich složení. Salát sám o sobě je sice zdravý, ale pokud si do něj dáte nezdravé potraviny, už to tak veselé nebude.

Doporučený článek:  Voňavý guláš z vepřové krkovičky se zeleninou

Salát to není jen zelenina, ale většinou se do něj dává také smažené maso nebo krutony z bílého chleba, grilovaný sýr a v neposlední řadě také majonéza nebo jiné omáčky, které jsou kalorické. Problémem může být také müsli tyčinky, které jsou na první pohled zdravé, ale mohou obsahovat spoustu prázdných kalorií, které vás možná na pár minut zasytí, ale jinak vašemu tělu nic nedají.

Vyhněte se potravinám, které jsou plné nezdravých tuků

Kandované ovoce si sice můžete dopřát, rozhodně by to ale nemělo být pravidelně. Javorový nebo agávový sirup také vypadají na první pohled zdravě, ale jsou plné cukru. Zdravé potraviny se pak mohou jevit jako chudí příbuzní, navíc tyto suroviny jsou většinou bez chuti, a proto raději saháme po potravinách, které v nás vzbudí chuť už na pohled. Krásné potraviny ale neznamená zdravé.

Doporučený článek:  Jako nealko nápoj v lahvi od tvrdého alkoholu. Takovou logiku mají vegetariánské náhražky masa

I potraviny z bio obchodů nemusí našemu tělu vůbec prospět. V takovém případě čtěte složení veškerých produktů, které zakoupíte, protože se může stát, že jsou velmi podobné těm ze supermarketu. Možná bude hamburger nakonec ta nejlepší volba, protože to bude nejméně kalorické jídlo.

Zdroj: https://sg.news.yahoo.com/12-healthy-foods-actually-more-205317916.html
.

Doporučené články