Podzim svádí k lenošení, váha pak snadno stoupá. I malý pohyb venku dokáže zázraky

V dnešní době jsou nadváha a obezita obrovským problémem. Každý kilogram navíc je velkou zátěží pro naše orgány, hlavně pro srdce. Na podzim a v zimě je naše tělo obzvláště náchylné k tloustnutí. Proto si dávejte pozor na určité věci.

Lenost jako příčina nadváhy

Nemáme žádný vliv na geny. Existuje však řada faktorů, které závisí na nás a našich každodenních rozhodnutích. Ani zdraví, ani postava nebyly nikomu jednou provždy dány. Podzim snadno svádí k lenosti. Člověk, jako celá příroda, to také potřebuje. Nemůžeme neustále pracovat se stejným výkonem. To ovšem neznamená, že bychom se měli spokojit s každodenním poleháváním na gauči.

Doporučený článek:  Single Martina: Vařit z prošlého jídla vzhledem k jeho cenám považuji za standard

Podzim je vynikající čas na procházku, nejlépe v lese nebo parku. Nejjednodušší forma pohybu, kterou budeme pravidelně provádět, přinese více výhod než občasné výstřely na vražedné tréninky. To bude naše tělo velmi zatěžovat. Tělo funguje nejlépe, když ví, co může očekávat. Proto je rozvoj zdravých návyků mnohem důležitější a má velký vliv na zdraví a postavu než příležitostné cvičení.

Zdroj obrázku: Freepik

Slunce a nadváha

Příliš krátké vystavení přirozenému slunečnímu záření může mít za následek nejen horší náladu, ale také přímo ovlivňuje podkožní tukovou tkáň. Tukové buňky umístěné přímo pod kůží se vlivem slunečního záření zmenšují, proto v létě hubneme rychleji. Bohužel na podzim a zejména v zimě, kdy je sluneční světlo ojedinělé, trávíme spoustu času zavření doma.

Doporučený článek:  V práci mi říkají "krabičkář". Odsoudili mě, protože nemám peníze na obědy v restauraci, říká Luboš

Kvůli nedostatečnému vystavení přirozenému slunečnímu záření naše tukové buňky zvětšují svůj objem, což přímo ovlivňuje přírůstek hmotnosti. Zatím však nebylo určeno, kolik slunečního světla a jaká intenzita jsou zapotřebí k dosažení zeštíhlujícího účinku. Vědci ovšem doufají, že jejich objev bude užitečný při léčbě obezity. Zdůrazňujeme, že nedostatek slunce je jen jednou z mnoha příčin vzniku nadváhy a obezity.

Zdroj: https://www.healthywomen.org/content/article/why-many-people-gain-weight-fall-and-how-avoid-it
.

Doporučené články