Populární keto dieta není pro každého. Ani její účinky nejsou až tak skvělé, jak je propagováno

Ten, kdo se někdy pokoušel zhubnout, určitě slyšel o ketogenní dietě. Spočívá v konzumaci malého množství sacharidů, naopak do svého těla budete dostávat vyšší příděl tuků a bílkovin. Takové diety fungují tak, že budete hubnout díky metabolismu a jeho účinkům. Bohužel, řada lidí se během této diety potýká s problémy, protože do těla nedostanou potřebné živiny. Je ketogenní dieta opravdu vhodná?

Dlouhodobé držení této diety k ničemu nevede

Ketogenní dieta znamená, že omezíte sacharidy nebo je přestanete úplně do svého těla dostávat. Naopak zvýšíte přísun tuků a také bílkovin. Díky tomu budete hubnout hlavně tuky, protože se tělo dostane do ketózy, což je stav, který je účelem této diety. Abyste poznali, že jste v ketóze, můžete si pořídit speciální testy, podle kterých máte hned jasno. Snížení množství sacharidů způsobí spotřebu mastných kyselin.

Doporučený článek:  Jedinou chybou přijde ovoce o vitamíny. Ne každý ji ale dokáže přestat dělat

Dieta samozřejmě donutí vaše tělo zhubnout, ale držet byste ji neměli dlouhodobě. Mohla by poškodit vaše zdraví, lidé většinou uvádějí problémy s ledvinami, pokožkou, poruchou srážlivosti krve nebo jiné, které vás mohou ohrozit na životě. Pokud ale potřebujete zhubnout poslední kilogramy, můžete ji vyzkoušet. Na každého bude fungovat jinak.

Jaké potraviny vás dostanou do ketózy?

Na internetu najdete spoustu společností, které nabízejí proteinové nápoje a další „pytlíkové“ potraviny, které vám pomohou zhubnout. Pravdou je, že to máte bez práce, na druhou stranu jsou lepší opravdové potraviny, které pak můžete jíst neustále. A jak se dostanete do ketózy? Pravidelnou konzumací hlavně banánů, ananasů nebo pomerančů. Vhodné jsou také jiné suroviny, jako jsou jablka nebo fazole. Existuje mnoho potravin, které si můžete dopřát.

Doporučený článek:  Pro krásu i zdraví, jsou nabitější vitamíny než doplňky stravy. Přesto nejsou papriky vhodné pro každého

Omezit budete muset bílou mouku, klasické přílohy nebo sladkosti či smažená a tučná jídla. Dostanete se tím do stavu, kdy bude tělo spalovat tuky, ale nikoliv svaly. Podstatný je v tomto případě také pitný režim, v případě prvních kilogramů odejde voda, kterou je potřeba doplnit. Pomoci si můžete i podpůrnými čaji nebo jinými nápoji, opět v souladu s tím, že neobsahují sacharidy.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/dangers-of-keto-diet
.

Doporučené články