Pečujte na jaře o svá střeva. Detoxikační diety vám v tom pomohou

Ne nadarmo se říká, že o střeva bychom se měli starat minimálně stejně jako o srdce a mozek. Je to proto, že hrají klíčovou roli nejen při trávení, ale i v jiných tělesných procesech. Stačí zmínit fakt, že jejich správné fungování chrání tělo před nemocemi a stimuluje imunitní systém. Jaro je obdobím, kdy většina z nás touží po změně starých návyků a celkové očistě i ozdravení. Zjistěte, jak zlepšit metabolismus, ulevit játrům a ledvinám a také získat sílu a zlepšit stav pokožky.

Jak na jarní detox?

Pokud máte podezření, že střeva nefungují tak, jak by měla, vyplatí se je detoxikovat. Jak? Je možné zkusit zařadit nějaké změny ve výživě nebo provést jarní detox organismu. Velmi vhodné je vzdát se konzumace vysoce zpracovaných potravin, rychlého občerstvení, červeného masa, kávy a čaje, sladkostí a samozřejmě alkoholu a kouření.

Doporučený článek:  Odvrácená stránka chipsů: bramborové lupínky kazí náladu a zhoršují paměť. Ovocná varianta tělo potěší víc
Zdroj obrázku: Freepik

Jablečná dieta

Kromě toho je možné zkusit některou z osvědčených očistných diet. Mezi nimi vyniká například jablečná dieta. Ta spočívá v tom, že budete jíst tři dny pouze jablka. Každý den byste měli sníst celkem dva kilogramy ovoce. Jablečná dieta vám zajistí solidní dávku vlákniny, která podpoří funkci střev a pomůže k jejich pročištění. Ovoce je navíc zásobárnou vitamínu C, což je jeden ze silných antioxidantů, které pomáhají zbavovat tělo toxinů.

Kefírová dieta

Během ní můžete konzumovat nejen kefír, ale i další produkty. Jeho konzumace pomáhá nejen k pročištění střev, ale obsažené živé bakteriální kultury také zlepšují fungování imunity organismu. První den by se měly jíst pouze tvarohy, druhý a třetí pouze nízkotučný jogurt, čtvrtý můžete přidat syrovou i vařenou zeleninu a pátý je povolena porce libového masa. Po celou dobu kefírové diety musí být jídla složena tak, aby v každém z nich byl kefír. Hlad mít rozhodně nebudete, ale svému tělu dodáte novou zásobu užitečných bakterií.

Zdroj: https://www.vitacost.com/blog/what-is-a-digestive-detox/
.

Doporučené články