Díky jednoduchému triku už voda při vaření brambor nepřeteče. Stačí využít jedinou ingredienci

Každý, kdo někdy vařil brambory, dobře ví, že stačí jen chvilka nepozornosti, aby voda vybublala ven. Ukázalo se, že existuje jeden velmi jednoduchý způsob, jak tomu zabránit. Stačí použít jedinou věc, kterou musíte potřít vnitřní stranu hrnce před vařením. Co použít, abyste již nikdy neměli strach z rozlitého hrnce při vaření brambor?

Osvědčené tipy a triky pro vaření brambor

Vaření brambor nemusí vždy skončit převařenou vodou po celém sporáku. Můžete tomu snadno předejít. Měli byste sundat poklici, jakmile se začne vařit voda, aby mohl horký vzduch unikat. Voda díky tomu nebude tolik bublat a nepůjde nahoru. Díky tomu také zůstane v hrnci. Po převaření vody snižte oheň, aby se voda vařila, ale teplota se nezvyšovala.

Doporučený článek:  Aroma a chuť hub nejlépe vyniknou při vhodně zvoleném koření

Dalším tipem je přidat jen tolik vody, aby byly brambory ponořené. Více vody ani nepotřebujete. Jakmile uvidíte, že voda téměř vytéká z hrnce, jednoduše trochu odlijte do dřezu. Jedná se o velmi jednoduché a logické tipy, ale ne každého napadnou ve chvíli, kdy se pustí do vaření této zeleniny. Tyto postupy samozřejmě nemusíte použít jen u brambor, ale také během dalšího vaření.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dělat, aby se brambory nerozvařily?

Američan Shawn Tucker, který na TikToku používá přezdívku @shawntucker.realestate, se podělil o velmi užitečný trik, ze kterého můžeme těžit všichni. Na svém tiktokovém účtu zveřejnil video, ve kterém představil svůj jednoduchý trik na úspěšné vaření brambor. Potřebovat budete jen jednu surovinu, kterou máte neustále doma.

Doporučený článek:  Připravte dokonalý guláš, který se rozplyne na jazyku. Díky netradiční ingredienci bude maso nádherně měkké

Na videu, které sdílel na svém účtu, můžete vidět velmi jednoduchý postup. Shawn vzal jednoduše papírový ručník a namočil ho do malého množství rostlinného oleje. Papírovou utěrkou poté potřel okraj hrnce, aby voda z hrnce neutekla. Použít nemusíte jen rostlinný olej, ale také máslo nebo margarín. Metoda skvěle funguje. Až budete příště vařit brambory, nezapomeňte ji také vyzkoušet!

Zdroj: https://worthyrecipe.com/how-to-prevent-water-from-overflowing/
.

Doporučené články