Hladinu cholesterolu přirozeně sníží obyčejné bylinky. Riziko srdečních chorob klesne na minimum

Nesprávná strava, konzumace vysoce zpracovaných potravin, kouření nebo nadměrné užívání alkoholu jsou jen některé z faktorů, které zvyšují množství špatného cholesterolu v těle. Bylo prokázáno, že i u dětí se mohou na stěnách tepen tvořit aterosklerotické pláty. Na pomoc přicházejí bylinky, které pomohou potížím s vysokým cholesterolem předcházet.

Usazeniny v žilách a tepnách

V důsledku nezdravého životního stylu dochází ke zvýšení „špatného cholesterolu“ neboli LDL. Z tohoto cholesterolu se tvoří aterosklerotické pláty, které představují hrozbu pro zdraví. Prasknutí a odchlípení aterosklerotického plátu může způsobit srdeční infarkt nebo mrtvici, takže je nezbytné tomuto nánosu předcházet.

Doporučený článek:  Řeřicha nabije tělo zdravím. Na parapetu vyroste už za sedm dní

Ostropestřec mariánský pomáhá játrům

Ostropestřec mariánský je rostlina, která se podobá běžnému bodláku, ale používá se i v lékařství. Právě díky obsahu silymarinu má ostropestřec protizánětlivé a detoxikační vlastnosti. Působí podpůrně na játra, proto se využívá zejména u pacientů trpících cirhózou, ale také u pacientů s cukrovkou typu 2. Ostropestřec mariánský pomáhá snižovat LDL cholesterol.

Zdroj obrázku: Freepik

Hloh na srdeční selhání

Pro zlepšení práce oběhového systému stojí za to obohatit svůj jídelníček o hloh. Plody hlohu jsou bohaté na vitamín C, omega-3 mastné kyseliny a také vápník, fosfor a draslík. U pacientů, kteří podstupují kardiologickou léčbu, jsou doplňky stravy s hlohem mimořádně prospěšné. Snižuje krevní tlak a pomáhá při poruchách srdečního rytmu. Hloh také snižuje hladinu špatného cholesterolu, čímž chrání cévy před aterosklerózou.

Doporučený článek:  Nejlepší lék na nachlazení má každý v kuchyni. Majoránka přinese rychlou úlevu

Tymián na tlak

Tymián se používá zejména při vaření, ale kromě toho má také kardiovaskulární podpůrné vlastnosti. V první řadě působí silně antibakteriálně a používá se při nachlazení a bolestech v krku či dutin. Pyšní se však také vysokým obsahem draslíku a hořčíku, které mají příznivý vliv na cévy a srdce. Díky tomu snižuje krevní tlak a zlepšuje práci srdečního svalu. To umožňuje krvi efektivněji cirkulovat v tepnách, a tím zabraňovat usazování cholesterolu na jejich stěnách.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/heart-disease/natural-remedies-cholesterol
.

Doporučené články