Hladinu cholesterolu přirozeně sníží obyčejné bylinky. Riziko srdečních chorob klesne na minimum

Nesprávná strava, konzumace vysoce zpracovaných potravin, kouření nebo nadměrné užívání alkoholu jsou jen některé z faktorů, které zvyšují množství špatného cholesterolu v těle. Bylo prokázáno, že i u dětí se mohou na stěnách tepen tvořit aterosklerotické pláty. Na pomoc přicházejí bylinky, které pomohou potížím s vysokým cholesterolem předcházet.

Usazeniny v žilách a tepnách

V důsledku nezdravého životního stylu dochází ke zvýšení „špatného cholesterolu“ neboli LDL. Z tohoto cholesterolu se tvoří aterosklerotické pláty, které představují hrozbu pro zdraví. Prasknutí a odchlípení aterosklerotického plátu může způsobit srdeční infarkt nebo mrtvici, takže je nezbytné tomuto nánosu předcházet.

Ostropestřec mariánský pomáhá játrům

Ostropestřec mariánský je rostlina, která se podobá běžnému bodláku, ale používá se i v lékařství. Právě díky obsahu silymarinu má ostropestřec protizánětlivé a detoxikační vlastnosti. Působí podpůrně na játra, proto se využívá zejména u pacientů trpících cirhózou, ale také u pacientů s cukrovkou typu 2. Ostropestřec mariánský pomáhá snižovat LDL cholesterol.

Zdroj obrázku: Freepik

Hloh na srdeční selhání

Pro zlepšení práce oběhového systému stojí za to obohatit svůj jídelníček o hloh. Plody hlohu jsou bohaté na vitamín C, omega-3 mastné kyseliny a také vápník, fosfor a draslík. U pacientů, kteří podstupují kardiologickou léčbu, jsou doplňky stravy s hlohem mimořádně prospěšné. Snižuje krevní tlak a pomáhá při poruchách srdečního rytmu. Hloh také snižuje hladinu špatného cholesterolu, čímž chrání cévy před aterosklerózou.

Doporučený článek:  Květy i plody černého bezu patří k tomu nejcennějšímu, co příroda v létě nabízí

Tymián na tlak

Tymián se používá zejména při vaření, ale kromě toho má také kardiovaskulární podpůrné vlastnosti. V první řadě působí silně antibakteriálně a používá se při nachlazení a bolestech v krku či dutin. Pyšní se však také vysokým obsahem draslíku a hořčíku, které mají příznivý vliv na cévy a srdce. Díky tomu snižuje krevní tlak a zlepšuje práci srdečního svalu. To umožňuje krvi efektivněji cirkulovat v tepnách, a tím zabraňovat usazování cholesterolu na jejich stěnách.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/heart-disease/natural-remedies-cholesterol
.

Doporučené články