Po těžkém jídle uleví bylinná tinktura, jejíž kouzelné složení přinese rychlou úlevu

Velké hostiny u svátečního stolu, rodinné oslavy nebo jen konzumace pokrmů, které milujeme, mohou vést k nepříjemným zažívacím potížím, plynatosti a nevolnosti. Vždy bychom při jídle měli myslet na střídmost, abychom se do tohoto bodu nedostali. Někdy se ale stane, že to s jídlem přeženeme, a hledáme metody, jak se nepříjemných příznaků zbavit. Sáhnout můžete po lécích z lékárny, ale domácí tinktura na zažívání bude mnohem lepší.

Ingredience jsou velmi jednoduché

Přírodní léky a domácí prostředky založené na bylinkách se vrací do módy, což je velmi dobře. Jestli si chcete připravit tinkturu na trávení, nebudete potřebovat žádné speciální a netradiční byliny. Použít můžete ty, které máte po ruce. Nejlepší bude zázvor, anýz, kmín, nové koření, skořice nebo muškátový oříšek. Mnoho z nich máte jistě doma, a proto s tím nebudete mít problém.

Doporučený článek:  Detoxikace tělo pročistí a dodá mu novou energii. Nejúčinnější je zařadit do stravy jednoduché produkty
Zdroj obrázku: Freepik

Recept

Chcete si připravit tinkturu na trávení sami v pohodlí domova? Podívejme se na byliny a jejich množství, které budete potřebovat. Připravte si 1 litr vodky (nebo jiné lihoviny), 5 gramů zázvoru, 5 gramů anýzu, 5 gramů kmínu, 5 kuliček nového koření, 5 gramů skořice, 5 gramů muškátového oříšku a 1/2 hrnku cukru.

Příprava není nijak složitá. Koření vložte do velké zavařovací sklenice a zalijte alkoholem. Uzavřete sklenici víčkem a vložte na tři měsíce na klidné místo při pokojové teplotě. Po uplynutí této doby tekutinu přefiltrujte a smíchejte se sirupem. Sirup připravíte ze sklenice vody a půl sklenice cukru, které společně svaříte a vychladíte. Namíchanou tinkturu odložte na měsíc na stejné místo a poté přelijte do nádob, ve kterých budete tinkturu skladovat.

Doporučený článek:  Dobře průchodné cévy jsou předpokladem dlouhého a zdravého života. Tyhle potraviny je přirozeně pročistí

Jak bylinnou tinkturu používat?

Ve chvíli, kdy se budete cítit přejedení nebo budete trpět žaludečními neduhy, byste měli sáhnout po jedné sklenici nápoje po jídle. I v tomto případě byste ale měli vsadit na střídmost. Stejně jako s jídlem ani s tímto lékem byste to neměli přehánět, ale může vám při trávení hodně pomoci.

Zdroj: https://blog.mountainroseherbs.com/guide-tinctures-extracts
.

Doporučené články