5 nejlepších drinků, které pročistí játra a zbaví tělo nebezpečných toxinů

Játra jsou jedním z nejdůležitějších orgánů, které v těle máme. Zajišťují mnoho významných procesů a bez jejich správné funkčnosti se jednoduše neobejdeme. Jejich léčba je velmi náročná a trvá dlouho. Mají úžasnou schopnost regenerace, ale o jejich zdraví bychom měli pečovat. Jak to udělat nejlépe? Stačí, když budeme pravidelně pít některý z následujících nápojů.

Citron a heřmánek

Voda s citronovou šťávou je asi nejjednodušším nápojem, který si můžete připravit každý den. Jeho vlastnosti jsou úžasné. Čistí játra díky vitamínu C z citronu. Vodu převařte, nechte vychladnout a poté do ní vymačkejte šťávu z poloviny citronu. Vypijte sklenici hned po probuzení nebo před spaním a váš trávicí systém (včetně jater) bude fungovat mnohem lépe.

Doporučený článek:  Artyčok vnese do kuchyně závan Středomoří. Zázračně působí na zdraví i krásu

Nálev z heřmánku je jedinečný pro lepší funkci jater. Zklidňuje vylučování prozánětlivých látek. Heřmánek má ale také pozitivní vliv na trávení a žlučové cesty. Nálev z této bylinky byste měli konzumovat pravidelně po dobu dvou týdnů a připravit ho podle návodu na obalu.

Zdroj obrázku: Freepik

Červená řepa a máta

Šťáva z červené řepy je velmi bohatá na antioxidanty. Ty dokážou vázat volné radikály, což má blahodárné účinky. Navíc obsahuje mnoho vitamínů, minerálů a vlákniny. Šťávu z řepy dokonce můžete pít naředěnou s citronovou vodou. Neměli byste ale tento nápoj pít více než 7 dnů v řadě.

Doporučený článek:  Jídelníček v prvních letech ovlivní zdraví po zbytek života. Krmení nejmenších má svá pravidla

Mátový čaj je dalším nápojem, který dokonale podpoří zdraví a funkce jater. Zlepšuje činnost trávicího systému, čistí střeva, ledviny i játra. Mátový čaj nebo mátový nálev můžete pít klidně každý večer, ale nejdéle po dobu 3 týdnů.

Ovesné vločky

Nálev z ovesných vloček je úžasným zdrojem vlákniny, vitamínů a minerálů. Ovlivňuje činnost jater a střev. Ovesné vločky namočte do vody přes noc. Poté slijte tekutinu, přidejte sklenici vody a vše důkladně promíchejte. Pro lepší chuť můžete přidat malé množství medu. Nápoj můžete pít třikrát týdně.

Zdroj: https://guardian.ng/life/six-detox-drinks-to-cleanse-your-liver/
.

Doporučené články