Ďábelská rostlina zbaví tělo bolesti a otoku. Její výjimečné účinky předčí i drahé léky

Starší lidé a aktivní sportovci se s touto mastí už určitě setkali. Řeč je o ďáblově drápu, který je jedinečnou rostlinou, a využijete ho při problémech s oteklýma nohama nebo vážnými bolestmi zad. Důležité je však jeho správné používání.

Prospěšné vlastnosti

Největším darem ďáblova drápu jsou iridoidní glykosidy, což jsou sloučeniny vyznačující se hlavně protizánětlivými účinky. Přípravky s ďáblovým drápem se kvůli výše uvedeným sloučeninám využívají ke zmírnění bolesti a zánětu. Ďáblův dráp se často aplikuje i při bolestech spojených s osteoartritidou.

Doporučený článek:  Obávaný plevel jde skvěle využít pro zdraví i krásu. Kopřivová tinktura vám nesmí chybět

Studie ukazují, že v tomto ohledu je ďáblův dráp stejně účinný jako některé léky prodávané v lékárnách a předepisované doktory. Ďáblův dráp působí dobře i v případě bolesti dolní části zad. Díky svým protizánětlivým a analgetickým účinkům byl ďáblův dráp navržen jako alternativní léčba pro pacienty se dnou. Někteří vědci také naznačují, že může snížit hladinu kyseliny močové, ale vědecké důkazy jsou omezené.

Zdroj obrázku: Freepik

Využití zázračného kořene

Mast s ďáblovým drápem, jakož i gel slouží při bolestech kloubů a svalů, revmatických onemocněních, artritidě, tendinitidě nebo namáhání zad a páteře. Přinášejí úlevu unaveným končetinám, jakož i v případě zranění. Doporučují se lidem vystaveným dlouhodobé fyzické námaze. Tyto léky využívají hlavně vrcholoví sportovci.

Doporučený článek:  Čerstvé bylinky z obchodu mohou vydržet po mnoho týdnů. Klíčem je přesazení a sestřižení

Ďáblův dráp je bezpečný, pokud se užívá s mírou. Nejběžnějším vedlejším účinkem, který se vyskytuje v důsledku perorálního příjmu přípravků s ním v kompozici, je průjem. Mezi další možné vedlejší účinky patří bolest břicha, nevolnost a zvracení, poruchy chuti, bolesti hlavy, ztráta chuti k jídlu, zvonění v uších. Někdy se pozorují také výkyvy krevního tlaku.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/devils-claw
.

Doporučené články