Grilovaný špenátový chléb s klobásami: stačí smíchat, co máte rádi a je z toho perfektní příloha ke grilování

Už jste unavení z toho, jíst klobásu vařenou nebo grilovanou s hořčicí a křenem? Můžete vyzkoušet něco trochu jiného. Můžete jej upéct v troubě nebo grilovat na kameni. Výsledkem bude kynutý chléb zelené barvy, která je naprosto atraktivní a něco neobyčejného, a skvělé kousky klobás, které dodají ještě trochu více barvy. Zapomeňte na nudné pečivo a oslňte své hosty něčím speciálním!

Potřebné ingredience

Potřebné množství pro asi 6 osob uvádíme v tomto receptu. Doba přípravy zabere asi 60 minut, takže myslete na těsto předem. Zde je všechno, co budete potřebovat:

  • 3 ks grilovací klobásy (mohou to být klasické bílé, tenké, nebo s přídavkem sýra a pepře),
  • 200 ml teplé vody,
  • 400 g hladké mouky + navíc na podsypání těsta,
  • 2 lžíce řepkového oleje,
  • 20 g čerstvého droždí,
  • ½ čajové lžičky cukru,
  • 2 vyrovnané lžičky soli (záleží ale na vaší chuti),
  • 100 g čerstvého špenátu,
  • čerstvě mletý pepř.
Doporučený článek:  Bramborové karbanátky s čerstvým koprem a česnekem
Zdroj obrázku: Freepik

Kynuté těsto

Nejprve je zapotřebí vypracovat kynuté těsto. Droždí rozmíchejte se cukrem v míse, přidejte asi 100 g mouky a zalijte vodou. Ta nesmí být studená, ideální je vlažná, ale ne příliš horká! Všechno důkladně promíchejte, přikryjte utěrkou a nechte asi 15 minut kynout. Poté do kvásku přidejte sůl, pepř, olej, a najemno nakrájený špenát a dobře promíchejte. Mouku přidávejte postupně. Výsledné těsto by mělo být hladké a pružné, nemělo by se lepit. Pokud se lepí i po přidání veškeré mouky, přidejte ještě asi hrst. Z těsta vytvaruje kouli a nechte přikryté kynout minimálně 30 minut na teplém místě. Klidně i hodinu, pokud máte čas.

Doporučený článek:  Jsou pro vás light produkty dobré nebo jde jen o marketing?
Zdroj obrázku: Freepik

Na řadě jsou klobásy

Klobásy zbavte kůže a podélně je rozpulte. Poté nakrájejte na půlkolečka. Přimíchejte je do těsta a vytvořte z něj kotouč o průměru asi 30 cm. Posypte moukou a nechte 30 minut kynout. Následně grilujte asi 20 minut nebo pečte na 200 °C.

Zdroj: https://www.garlicandzest.com/easy-overnight-sausage-egg-cheese-stuffed-bread-strata/
.

Doporučené články