Proč se vyplatí konzumovat goji bobule: Najdete si v nich zalíbení díky chuti i účinkům na lidské tělo

Plody goji se k nám dostaly z Asie. Používají se především v lidovém léčitelství a v našich končinách ještě nejsou tolik známé. Nicméně se vyplatí si je zakoupit, protože našemu tělu mohou v mnohém pomoci. Hodí se zejména těm, kteří chtějí zhubnout několik kilogramů. Mají také další vlastnosti, které byste si měli zapamatovat?

Jaký účinek mají plody goji?

Jak vypadají plody goji? Jsou to bobule oranžové barvy a mají podlouhlý tvar. Jsou zdrojem železa, mědi, vápník nebo vitaminy A, C nebo E. Skupina vitaminů B je tu také zastoupena. Kromě toho jsou goji plné také bílkovin, které jsou vhodné na naše svaly a také vlákniny. Ta zase zaručí, že po jejich konzumaci nebudete mít brzy hlad.

Doporučený článek:  Držíte dietu? Jezte potraviny, které potlačují chuť k jídlu

Bobule goji pozitivně ovlivní také váš zrak, protože obsahuje další vitaminy, zejména skupiny A. Beta-karoten je také jejich součástí, a ten zase zajistí, že budete mít pevnou pokožku i po opalování. Kolísá vám hladina cukru? Goji vám ji pomůže srovnat, stejně jako si upravíte cholesterol. Plody goji mají zlepšit koncentraci, zklidňují vaši mysl a uvidíte, že se vám bude lépe usínat.

Plody můžete použít jako svačinku nebo přílohu

Nejčastěji se goji podává sušená, protože čerstvá se nedá moc sehnat. Můžete plody použít jako součást kaší, zkusit je hodit do müsli nebo si je dejte jen tak jako svačinu. Také ale existují lidé, kteří plody goji jíst nemohou. Jsou to ti, kteří mají problémy s ledvinovými kameny, ale goji se nesnesou také s některými léky. Pozor si dávejte, pokud berete léky na krevní tlak nebo ředění krve.

Doporučený článek:  Kuřecí placičky k obědu nebo večeři: Zasytí a zachutnají všem

Objevit se mohou také alergické reakce, proto nejdříve vyzkoušejte jen kousek goji, abyste zjistili, jestli ji nemáte. I když není nijak dokázáno, že by goji neměly těhotné ženy, jejich konzumace se jim nedoporučuje. Můžete je nahradit zeleným čajem, jahodami nebo zeleninou a ovocem z tropických zemí.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/322693
.

Doporučené články