Držíte dietu? Jezte potraviny, které potlačují chuť k jídlu

Jakmile se rozhodnete zhubnout a nastavíte si nějakou dietu, často se jistě potýkáte s chutěmi na nezdravé jídlo a sladkosti. Chuť k jídlu můžete ale snadno ovládat tím, že budete dostatečně pít a konzumovat typy potravin, které vás zasytí na dlouhou dobu. Přitom jsou velmi chutné a zdravé, takže si je rozhodně nebudete muset později vyčítat!

Vejce a čerstvá zelenina

Jediné vejce obsahuje 75 kcal a až 7 gramů bílkovin. Kromě toho se v něm nachází také mnoho život a vitamínů, jako železo, draslík, síra, zinek, fosfor, omega-3  a omega-6 mastné kyseliny, vitamíny A, B, D, K a kyselina listová. Když si dáte ráno jedno až dvě vejce, následujících několik hodin si na hlad ani nevzpomenete. Pokud tedy nesnídáte vajíčka, možná byste s tím měli začít.

Doporučený článek:  Chia semínka zajímavě ovlivní naše tělo. Ne vždy jsou reakce organismu na tuto superpotravinu pozitivní

Čerstvá zelenina je skvělou svačinou, ale také plnohodnotným jídlem. Chutná skvěle a navíc je nízkokalorická, takže si klidně můžete dát plnou mísu nebo talíř zeleniny bez výčitek svědomí. Kromě toho svému tělu dodáte mnoho důležitých vitamínů, minerálů a vlákniny, která potlačuje chuť k jídlu a zajišťuje pocit sytosti na dlouhou dobu. Pokud máte hlad, místo sladké tyčinky sáhněte po zelenině. Uvidíte, že se budete cítit skvěle a snadno zhubnete.

Celozrnné těstoviny a ovesné vločky

Celozrnné těstoviny jsou rozhodně nejzdravější verzí pšeničných těstovin. Vyrobeny jsou z celozrnné mouky, která má mnohem vyšší nutriční hodnoty než jiné druhy. Navíc v nich najdete velké množství vlákniny, která po konzumaci nabobtná a zasytí vás. Při příštím nákupu těstovin se podívejte po celozrnné variantě a vyzkoušejte ji.

Doporučený článek:  Zapečené lilky s rajčaty, smetanovým sýrem a červeným rybízem

Ovesné vločky jsou také plné vlákniny, která vás příjemně zasytí. Právě z tohoto důvodu je granola úžasnou volbou pro snídani, protože po ní nebudete mít během dopoledne hlad. Můžete si ale také připravit ovesnou kaši. Když ji doplníte hrstí svých oblíbených ořechů, slunečnicových semínek nebo skořicí, budete nádherně sytí po několik hodin.

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/obesity/features/foods-that-curb-hunger
.

Doporučené články