Sladký život můžete mít i bez cukru

Chcete mít sladký život, ale chcete zatočit s tím, že máte pořád chuť na nezdravé sladkosti? Poradíme, jak na to. Jestli chcete být dlouho zdraví, na cukr byste měli zapomenout co nejdříve. Není to sice věta, kterou chcete slyšet, ale život si můžete osladit i jinak než cukrem, který vašemu tělo nedává vůbec nic.

Každý si v dětství dopřál trochu sladkostí

I když nám to rodiče možná zakazovali, sladkost měl v dětství snad každý. Někomu to vydrželo až do dospělosti a je možné, že právě vy máte problémy s váhou, protože jste závislí na cukru. Zuby ale nejsou jediné, co se může pokazit vlivem sladkých cukrovinek. Problémy můžete mít také s orgány. Je velmi těžké se sladkostí vzdát, ale ulevíte hlavně svému tělu.

Doporučený článek:  Jak si vyrobit skvělé podmáslí s jahodami? Vyzkoušejte náš recept

I když se nejedná o drogu jako takovou, je velmi těžké se sladkostí vzdát. Dávají nám pocit jistoty a když se necítíte dobře, je sladkost vždy po ruce a po jejím snězení se tak nějak cítíte mnohem lépe. Jednoduché cukry se rychle přemění na energii, která ale velmi rychle zase vyprchá. Proto budete muset mít další a další sladkosti… Je to začarovaný kruh, ze kterého vystoupíte pouze radiální cestou.

Cukr ničí hlavně slinivku břišní

Slinivka břišní je orgán, o kterém se zase tak často nemluví. Právě na něj mají cukry největší vliv. Pokud musí produkovat hodně inzulínu, může se stát, že se postupně dopracujete například k cukrovce. Cukr, který tělo nedokáže spálit, se uloží v játrech jako glukóza a přebytek se mění v mastné kyseliny a následně tuk, který se nám ukládá všude po těle, nejvíce ale do břicha.

Doporučený článek:  Dokonalé těsto na palačinky připravíte i bez mixéru. Variantu ve sklenici si zamilujete

Kvůli cukru můžete mít vysoký krevní tlak, budete nabírat kilogramy tuku a čím dál hůř se vám bude běhat nebo dokonce chodit. Nenechejte své chutě zajít tak daleko, že už nebudete chtít nic jiného než sladkosti. Jestli si neumíte svůj život bez cukru představit, vyměňte ho alespoň za přírodní varianty – můžete vyzkoušet březový cukr.

Zdroj: https://smartpressedjuice.com/blogs/news/three-steps-to-living-the-sweet-life-without-added-sugar
.

Doporučené články