Domácí citronová limonáda osvěží a dodá tělu vitamíny

Vychlazená limonáda je tím nejlepším nápojem v horkých letních dnech. Nejenže zažene žízeň, ale také doplní hodně vitamínů. Těšit se můžete také na hydrataci a osvěžení, když zvolíte správný recept. Jestli si doma chcete připravit domácí limonádu namísto kupovaných limonád s tunou cukru a škodlivých látek, musíte vyzkoušet tento vynikající recept.

Dokonalý letní nápoj pro osvěžení

V létě potřebujeme hlavně dvě věci: osvěžení a hydrataci. Domácí limonáda vám poskytne obojí. A ještě k tomu obohatíte svůj organismus a imunitní systém o pořádnou porci vitamínu C, který potřebuje každý z nás. Musíte si jen vybrat správné nápoje, které vám poskytnou tu největší hydrataci a vitamíny. Proto vám přinášíme úžasný recept na domácí limonádu, která vám bude chutnat a poskytne vám všechno, co byste od ní mohli chtít.

Doporučený článek:  Kroupy mohou být hlavní hvězdou každého menu. Skvěle doplní šťavnaté maso i oblíbenou zeleninu
Zdroj obrázku: Freepik

Recept na vynikající limonádu

Na přípravu dokonalé limonády potřebujete 4–5 čerstvých citronů, pár lžic medu nebo cukru, pár lístků čerstvé máty, 1 litr vody a ledové kostky. Citrony opláchněte, překrojte napůl a vymačkejte z nich šťávu. V hrnci rozpusťte med nebo cukr v trošce horké vody a přidejte citronovou šťávu. Listy máty opláchněte, osušte a přidejte do hrnce s citronovou šťávou.

Do hrnce nalijte vlažnou nebo studenou vodu a vše důkladně promíchejte. Jestli máte rádi perlivou limonádu, můžete samozřejmě použít perlivou vodu. Připravenou limonádu nalijte do velkého džbánu a přidejte kostky ledu, aby byl nápoj nádherně vychlazený a osvěžující. Přidat můžete také plátky pomeranče, limetky nebo malé množství zázvoru pro štiplavější chuť.

Doporučený článek:  Jemná houbová omáčka ze sušených hub: jednoduchá na přípravu, dokonalá v chuti

Limonáda pro podporu imunitního systému

Tato limonáda má v sobě obrovské množství vitamínu C, které posílí imunitní systém před přicházejícím podzimem a zimou. Máta má velmi osvěžující chuť a zároveň působí velmi pozitivně na trávicí systém. Musíte si jen uvědomit, že tato limonáda obsahuje hodně kyseliny citronové, která může mít negativní vliv na zubní sklovinu. Nezapomeňte si proto pravidelně vyplachovat ústa čistou vodou nebo pijte limonádu brčkem.

Zdroj: https://www.allrecipes.com/recipe/32385/best-lemonade-ever/
.

Doporučené články