První šediny vyděsí každou ženu. Po chemii sahat nemusíte, přirozenou barvu obnoví známá bylinka

Prvních šedin se lze jednoduše zbavit i domácími prostředky. Bylinné oplachy z heřmánku nebo šalvěje se s problémem snadno vyrovnají. Nálev připravený správným způsobem vlasy ztmaví a pomůže odstranit šedé prameny.

První šedé vlasy

Šedé vlasy jsou noční můrou mnoha žen. První se mohou objevit již po 30. roku. Obvykle první věc, kterou uděláme, když spatříme šedé vlasy, je ta, že vlas vytrhneme. Kadeřníci ale říkají, že to je vážná chyba. Vytržením můžete poškodit vlasový folikul, což může vést k infekcím, a dokonce k plešatosti.

Doporučený článek:  Chlebové hnojivo podpoří úrodu rajčat, paprik nebo okurek

Může to v mnoha případech způsobit více škody než užitku. Než se rozhodnete pro tento krok, pokuste se první šedé vlasy zakrýt přirozeným způsobem. Jedním z nich je například použití šalvěje. Je to určitě jemnější způsob, než kdybyste použili chemické barvy na vlasy. Ty dokážou být velmi škodlivé a ty kvalitní nebývají ani levné.

Zdroj obrázku: Freepik

Šalvěj dezinfikuje a bojuje s lupy

Šalvěj se často nachází ve složení vlasových přípravků. Hodně se používá v kosmetickém průmyslu pro své cenné vlastnosti. Má dezinfekční a protizánětlivé účinky a pomáhá při seboree. Navíc dokáže bojovat i proti lupům. Šalvěj má osvěžující účinek na pokožku hlavy. Posiluje a vyživuje vlasové kořínky. Doporučuje se lidem, kteří mají problémy s lupy nebo podrážděním pokožky hlavy. Pomáhá také při mastných vlasech, neboť snižuje produkci kožního mazu.

Doporučený článek:  Dracéna ocení hnojivo připravené z kávové sedliny

Šalvěj také dobře funguje jako prostředek k překrytí prvních šedých vlasů. Nejlepší je připravit z ní odvar na opláchnutí, což dodá vlasům lesk a posílí je. Nasypte 2–3 polévkové lžíce šalvěje do sklenice a přidejte stejné množství černého čaje. Zalijte vroucí vodou a nechte hodinu stát. Vlasy opláchněte tímto nálevem. Po zákroku pečlivě zakryjte vlasy tmavým ručníkem a počkejte asi 30 minut. Proceduru můžete opakovat jednou za týden, vícekrát ne.

Zdroj: https://www.hairbuddha.net/sage-tea-to-darken-grey-hair/
.

Doporučené články