Není med, jako med. Existují různé druhy, které se liší i pozitivními vlastnostmi na lidský organismus

Med je potravina, kterou najdete snad v každé domácnosti. Mnoho lidí ho využívá nejen jako sladidlo do čaje, ale s jeho pomocí si doma můžete vyrobit například kosmetiku. Hodí se k výrobě pleťových masek, protože má v sobě mnoho účinných látek. Jaký med ale vybrat a jaké vůbec existují druhy?

Medem můžete bojovat proti různým nemocem

Dnes najdete v obchodem mnoho druhů medu. Některý funguje na nachlazení, jiný se zase hodí na jiné zdravotní neduhy. Oblíbený je například medovicový med z jehličnaté medovice. Hodí se právě na zmírnění kašle a dalších příznaků nachlazení. Pomůže ale také při zácpě nebo srdečních onemocnění.

Doporučený článek:  3 hlavní chyby při hubnutí: špatně nastavený jídelníček, nevhodný trénink a nedostatek spánku

Akátový med je dalším oblíbeným v pořadí. Hodí se na zklidnění a má posilující účinek. Hodí se při potížích s trávením, ulevuje ledvinám a močovému měchýři. Je účinný také proti nachlazení a jeho prvním příznakům. Vícekvětý med se bude hodit v případě, že máte psychické nebo i fyzické problémy. Můžete si s ním osladit čaj nebo ho přidat do dezertů.

Medem si můžete osladit život

Med je mnohem vhodnější sladidlo než bílý cukr. Kvalitní med navíc dostanete od zkušeného včelaře, proto se zkuste podívat ve svém okolí, jestli někoho nenajdete. Do supermarketu se vydejte pouze v případě, že nebudete mít jinou možnost. Řepkový med je dobrý na žlučové cesty, srdce nebo játra. Můžete ho použít také jako první pomoci při spáleninách.

Doporučený článek:  Lahodný bramborový salát se slaninou, sýrem feta a medovo-hořčičným dresingem

Pohankový med patří mezi ty zdravější a je vhodný na kardiovaskulární systém, hodí se i při problémech s játry nebo je vhodný při anémii, protože poskytne látky, které vám zvýší množství železa v těle. Limetkový med není tolik známý, ale hodí se na problémy s horními dýchacími cestami. Ať se tak rozhodnete pro jakýkoli med, určitě jeho koupě nebudete litovat. Jak jsme uvedli, hodí se také do přírodní kosmetiky a pleťové masky budou díky medu hydratační a vaše pokožka vyhlazená.

Zdroj: https://www.nonnabox.com/the-five-best-honeys-in-the-world/
.

Doporučené články