Citronová kůra je odpovědí na vodní kámen, skvrny i každodenní nečistoty

Úklid domácnosti je důležitou činností v každém domově. Je nesmírně důležité udržovat domácnost v čistotě a pravidelně uklízet. V opačném případě se hromadí nečistoty, což může postupem času negativně ovlivňovat naše zdraví. Pro úklid využíváme nejrůznějších čisticích prostředků, většinou se spoléháme na ty, co jsou dostupné v obchodech. Tyto prostředky jsou v drtivé většině na bázi chemických látek, což není nejvhodnější. Zkuste vyměnit chemické čisticí prostředky za citronovou kůru. Poděkuje vám nejen domácnost, ale také životní prostředí.

Vodní kámen

Koupelna je místnost, na které lze brzy poznat, zda je zanedbaná. Po chvíli používání ztrácí na lesku a může se tvořit vodní kámen. Samozřejmě záleží na tom, jak tvrdou vodu máte, čím tvrdší, tím dříve hrozí tvorba vodního kamene. Infikovaná místa vodním kamenem stačí vyleštit citronovými slupkami. Je jedno, zda se jedná o kachličky, nebo umyvadlo, nebo sprchový kout, citron se zbaví všeho. V případě, že se jedná o dosti odolné skvrny, rozmixujte slupky a naneste je na infikované místo a nechte nějakou dobu působit, poté opláchněte vodou.

Doporučený článek:  Doma vyuzené chutná nejlépe. Správný šmak dodá masu koření i vybraný druh dřeva
Zdroj obrázku: Freepik

Zbavte se skvrn na bílém oblečení

Bílé oblečení působí velice elegantním dojmem. Má však jednu nevýhodu – velmi snadno se znečistí a veškeré nečistoty nebo skvrny jsou ihned vidět. Můžete vyzkoušet služby různých chemických čističů, ale dobrou práci zde odehraje také citronová slupka.

Vytvořte si domácí čistič

Vložte hrst citronových slupek do litrové nádoby a následně je zalijte lihovým octem. Pro co nejlepší výsledky danou nádobu pevně uzavřete a odložte někam na tmavé místo na dobu dvou týdnů. Nemusíte se zde obávat štiplavého zápachu octa, citronová slupka přebije tento zápach. Výsledný čistič přelijte do rozprašovače a můžete začít s úklidem. Vaše domácnost tak získá opět lesk a vůni. Veškerý vodní kámen a skvrny v domácnosti nejsou tak odolné, jak by se mohly na první pohled zdát.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/collection/lemon-peel-uses/
.

Doporučené články