Domácí prostředky zbaví hrnce zaschlých nečistot, využít je můžeme v celé kuchyni

Hrnce a pánve jsou nádobím, které by nemělo chybět v žádné domácnosti. Při vaření se bez nich přeci jen neobejdeme. Právě při jejich častém používání ale také dochází k jejich rychlému opotřebování. Největším nešvarem hrnců a pánví je připálené dno. A to ani ne od jídla, ale zkrátka opálené od ohně. Jak ale nečistoty vydrhnout tak, aby bylo nádobí jako nové? Způsobů je několik. My vám dnes představíme ty, které jsou rychlé a zároveň levné. Kupování nových hrnců se tak jistojistě vyhnete.

Doporučený článek:  Kynuté těsto můžeme snadno zamrazit a podle potřeby znovu rozmrazit

Hrnce jako nové za použití pouze dvou ingrediencí

Pokud jsou hrnce opravdu zašlé, klasické prostředky vám nejspíše nepomohou. Samozřejmě byste mohli použít chemikálie dostupné v supermarketech, ale lepší je prvně vyzkoušet šetrnější metody, na které navíc všechny ingredience máte doma. Jednou z nich je použití brambory a soli. Tento trik se v poslední době stal virálním na sociálních sítích. Oblíbený je hlavně pro svoji jednoduchost. Opravdu stačí pouze rozkrojit bramboru a ponořit ji do soli. Touto směsí už jen stačí nádobí drhnout tak, jak byste to dělali houbičkou nebo hadříkem. Sůl ale bude působit abrazivně a nečistoty tak půjdou lépe dolů. Pokud ani tehdy špína nepouští, nechte pastu ze soli a vody působit na skvrnách přes noc.

Doporučený článek:  Koření ze zeleninových slupek objevují kuchaři po celém světě. Jídlům dodá jedinečný šmak
Zdroj obrázku: Freepik

Tekutina jak do myčky, tak na vyčištění kuchyňské linky

Dalším způsobem, jak se starat ne pouze o nádobí, ale také o různé omyvatelné povrchy, je domácí čisticí prostředek. K jeho výrobě budete potřebovat jednu lžíci olivového oleje, sklenici vody, tři polévkové lžíce octa a dvě polévkové lžíce prostředku na nádobí. Všechny ingredience důkladně smíchejte a prostředek je připraven k použití. Můžete ho klasicky nalít do myčky. Spolehlivě nahradí mycí prostředky. Také ho ale můžete využít k pravidelnému omývání povrchů ve vaší domácnosti. Už tak nikdy nebudete muset kupovat drahé chemické čisticí prostředky.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/potato-cleaning-trick-23409073
.

Doporučené články