Chilli sprej zatočí s mšicemi na zahradních rostlinách

Mšice jsou klasickým problémem každého majitele zahrady. Mšice dokážou zdeformovat listy, květy i plody. A nakonec zničí celou rostlinu. Při jejich výskytu musíte jednat rychle, pokud nechcete přijít o celou rostlinu nebo úrodu na zeleninových (či ovocných) záhonech. Chilli je oblíbeným kořením, které na mšice působí jako pepřový sprej. Připravte si doma sprej a budete vždy připraveni na útok těchto škůdců.

Proč používat chilli na mšice?

Chilli koření je na mšice úžasné. Chilli papričky obsahují kapsaicin, který jim dodává onu pálivou chuť. Kapsaicin se ale používá také v pepřových sprejích nebo slzném plynu. To způsobuje bolest a pálení i lidem. A stejně tak působí také na mšice. Stejně jako na lidi také na mšice působí kapsaicin jako slzný plyn. Po použití spreje nebudou schopny přežít na rostlinách.

Doporučený článek:  Díky jednoduchému triku s jehlou půjdou vařená vajíčka oloupat raz dva
Zdroj obrázku: Freepik

Domácí sprej na mšice

Před začátkem přípravy si vezměte gumové rukavice a ochranné brýle. Potom 1 lžičku chilli koření nasypte do 500 ml vody v misce. Promíchejte a nechte 36 hodin odstát. Po uplynutí této doby směs přefiltrujte přes gázu. Smíchejte 20 ml tohoto roztoku s 1 litrem vody, nalijte do lahve s rozprašovačem a pusťte se do odstraňování mšic z rostlin.

Tento postřik je velmi účinný a pro lepší přilnavost na rostlinách můžete přidat pár kapek prostředku na mytí nádobí. Tento postřik není efektivní jen na mšice, ale také na svilušky, housenky, medonosné mušky, slimáky nebo molice. Navíc z vaší zahrady zaplaší také jeleny, zajíce a další zvířata, která by si s radostí pochutnala na vaší úrodě a rostlinách.

Doporučený článek:  Květákové listy lze přidat do salátu, připravit je můžeme i místo klasického zelí

Na tohle si dejte pozor při použití spreje s chilli

Při použití tohoto účinného prostředku si dávejte pozor hlavně na dávkování roztoku. Příliš mnoho chilli neublíží jen škůdcům, ale také vašim rostlinám. Vždy myslete na to, že na 1 litr vody potřebujete pouhých 20 ml chilli roztoku. Když dáte příliš mnoho, spálíte jím i rostliny, které chcete zachránit. A to by byla obrovská škoda.

Zdroj: https://www.plantwise.org/FullTextPDF/2014/20147801340.pdf
.

Doporučené články