Každá žena má v kuchyni kouzelný prášek, který mravence donutí opustit dům i zahradu

Prášek do pečiva používají většinou kuchařky a pekařky, kterým se hodí do pečení dezertů a domácího pečiva. Má ale mnoho způsobů využití – například se s jeho pomocí můžete snadno zbavit mravenců v domácnosti. Tento hmyz je sice v přírodě hodně užitečný, na zahradě nebo v domácnosti ale může způsobit mnoho problémů. Jak se mravenců zbavit domácími způsoby?

Mravenci mohou zlikvidovat zásoby jídla

Mravenci patří mezi užitečný hmyz, ale většině ve případů, pokud je najdete doma, budou původcem zkázy. Mravenci jdou především za potravou, takže domácnosti a kuchyně jsou nejoblíbenějším místem. Snadno se množí, a proto je velmi těžké se mravenců zbavit. Bohužel mravenci spolupracují i s dalšími druhy hmyzu, například se mšicemi. Pomocí domácích prostředků se jich ale můžete snadno zbavit.

Doporučený článek:  Banánové slupky jsou ideálním hnojivem pro maliny

Mravenci mohou nadělat hodně škody, proto je dobré je z domácnosti dostat. Právě domácí metody jsou účinné a také neškodné pro životní prostředí. Můžete použít například prášek do pečiva, ale také pomůže ocet nebo jedlá soda. Mravenci si většinou tvoří cestičky, kterými pak chodí tam a zpátky, nebudete tak mít problém najít jejich hnízdo. Prášek do pečiva obsahuje složky, které mravencům vadí.

Zdroj obrázku: Freepik

Prášek stačí nasypat do blízkosti mravenců

Prášek má v domácnosti každá žena. Používá se nejen v kuchyni, ale také dokáže uklidit celou domácnost. Věděli jste, že proti mravencům bude také dobře působit? Prášek do pečiva totiž obsahuje právě jedlou sodu, která mravencům nevoní. Jestliže ho nasypete na místa, kudy mravenci pochodují, svou cestu si rozmyslí. Můžete ale použít obyčejnou jedlou sodou, která bude mít stejný účinek.

Doporučený článek:  Pro dokonale čistou troubu do obchodu běžet nemusíte. S nečistotami a mastnotou zatočí domácí prostředky

Rostliny můžete také nastříkat směsí jedlé sody a vody. Kromě prášku do pečiva ale můžete použít i jiné prostředky, které mravencům budou buď vonět, a snadno se díky nim chytí do pasti, nebo je naopak odpudí, a z domu nebo zahrady je snadno vyženete. Ideálním pomocníkem jsou aromatické bylinky, které můžete mít na okenním parapetu nebo podél terasy.

Zdroj: https://insectcop.net/ants-vs-baking-soda-how-it-works/
.

Doporučené články