Toustovač potřebuje pravidelné čištění od zbytků potravin a mastnoty

Křupavý toastový chléb a křehký sýr jsou charakteristickými znaky dobrého toastu. Ty jsou sice oblíbené k snídani, ale zasytí vás i na cestách nebo ve škole. Od přípravy tohoto chutného jídla nás však často odrazuje následné zdlouhavé čištění zařízení po opékání. Nejhůře se odstraňuje připálený sýr. Poradíme vám, jak to udělat.

Ujistěte se, že ho pravidelně čistíte

Zařízení, na kterém se hromadí zbytky potravin, vyžaduje pravidelné čištění. Na drobcích a jiných zbytcích se mohou množit bakterie a plísně, připálené zbytky mohou ovlivnit chuť jídla. Topinkovač je třeba pravidelně čistit. Čím častěji tak budete činit, tím snadněji nečistoty odstraníte. Během čištění musí být spotřebič vypnutý.

Doporučený článek:  Sýr může v lednici vydržet dlouho čerstvý a plný bohaté chuti. Klíčem je správné skladování

Elektrické spotřebiče, jako jsou topinkovače, nikdy nemyjte namáčením ve vodě jako běžné hrnce. K čištění používejte pouze měkké utěrky, ručníky, houby, kartáče. Při silnějším znečištění použijte dřevěnou špachtli. Nikdy nepoužívejte drátěné podložky, drsné čisticí prostředky nebo kovové nástroje, které by mohly poškrábat povlak. Po vyčištění toustovače nebo topinkovače počkejte několik hodin, než je znovu použijete.

Zdroj obrázku: Freepik

Neodstranitelné nečistoty

Pokud je obtížné nečistoty odstranit, zkuste je nejprve jemně navlhčit mokrým kartáčem a nechte je několik minut působit. Během této doby nečistoty změknou a později je můžete zkusit jednoduše seškrábnout dřevěnou špachtlí. Zbavte se tvrdých nečistot ze sušeného sýra. Stačí topinkovač na několik minut zapnout, pak jej opět vypnout a zbytky sýra se pak snadno odstraní dřevěnou špachtlí.

Doporučený článek:  Čerstvost jahod prodlouží octový roztok a správné skladování

Čištění vnější části topinkovače není příliš obtížné. Chcete-li odstranit mastnotu z toustovače, jednoduše postříkejte obal čisticím prostředkem, počkejte několik minut a poté nečistoty otřete utěrkou z mikrovlákna nebo papírovou utěrkou. Chcete-li odstranit zbytky čisticího prostředku, otřete kryt hadříkem navlhčeným čistou vodou a poté jej otřete do sucha.

Zdroj: https://www.kenwoodworld.com/en/faqs/How-do-I-clean-my-sandwich-maker/a/557650
.

Doporučené články