Komárů na zahradě se můžeme zbavit speciálním sprejem nebo česnekem a cibulí

Komáři trápí každého, kdo tráví teplé letní dny venku. Tento nepříjemný hmyz otravuje život svým neustálým bzučením, poletováním blízko obličeje a štípáním. Nejvíce aktivní jsou v červnu, červenci a srpnu. Účinné proti komárům jsou postřiky, svíčky a cibule.

Komáři hlavně u vody

S rostoucí teplotou roste aktivita komárů. Neodbytný hmyz je opravdu zlým snem a někdy dokáže znepříjemňovat i celý den. Jejich přítomnosti a bodnutí jsou vystaveni zejména lidé, kteří mají na zahradě nějakou vodní plochu, třeba jezírko. Takové prostředí je pro komáry jako stvořené. Naštěstí existují domácí prostředky, které pomohou se komárů zbavit.

Doporučený článek:  Olej ve dřezu dokáže způsobit kalamitu i výborně pomoci. Záleží, jak se použije

Fungují i svíčky

Chcete-li se zbavit komárů ze zahrady, balkonu nebo terasy, můžete použít speciální svíčky. Tyto svíčky vypouštějí aroma, které komáry odpudí, a vy tak budete moci opět trávit čas venku. Při výběru svíček je třeba dát si pozor, zda dané svíčky neobsahují nějaké škodlivé látky. Vyberte raději produkty na přírodní bázi, obsahující například levandulový, eukalyptový nebo citronový olej. Svíčky jsou jednoduché a účinné řešení, které vám pomůže zbavit se tohoto hmyzu.

Doporučený článek:  Dracéna ocení hnojivo připravené z kávové sedliny
Zdroj obrázku: Freepik

Speciální sprej na komáry

Jednou z nejúčinnějších metod pro boj s komáry je speciální sprej. Je dobré sprejovat alespoň 2–3krát za sezónu, abyste si svůj pobyt venku mohli plně užít. Postřikovat by se měl celý trávník. Některé prostředky je před použitím nutné naředit vodou. Při nákupu spreje můžete zvážit výběr univerzálního prostředku, který vám uleví nejen od komárů, ale třeba i od klíšťat a much.

Pomůže i česnek a cibule

Komáři jsou citliví na určité pachy. Esenciální oleje obsažené v určitých rostlinách mohou mít účinek na tento hmyz. Cibule a česnek jsou skvělými pomocníky při boji s komáry. Postačí, když cibuli nakrájíte na plátky a dáte na talíř. Když tento pak položíte na místo, kde vás komáři otravují, hmyz tím odpudíte a už o něm nebudete vědět.

Zdroj: https://eu.statesman.com/story/entertainment/2017/06/26/garden-how-can-you-get-rid-of-mosquitoes-in-the-yard-try-these-tips/985163007/
.

Doporučené články