Hydrataci v létě podpoří nejen samotná voda

Horké dny jsou doprovázené nejen letními teplotami, ale také musíme přemýšlet nad tím, co budeme jíst a jak často pít tekutiny. Právě voda je pro naše tělo nejdůležitější, ale nemusíte své tělo hydratovat pouze samotnou vodou. Také některé potraviny obsahují vysoké množství vody, a můžete si je tak denně dopřát. Které potraviny to jsou?

Tělo hydratujte pravidelně

Lidské tělo je tvořené hlavně vodou, proto je nutné ji doplňovat co nejčastěji. Nečekejte, až budete mít žízeň, ale hydratujte tělo postupně. Tím se problém nevyřeší, protože hydrataci je nutné dodávat pravidelně v malých dávkách. Pocity žízně už vypovídají o tom, že je tělo unavené. Poznáte to také na tom, že se vaše kůže začne svrašťovat.

Doporučený článek:  Pravidelné čištění domácími prostředky udrží plynový sporák v perfektním stavu

Jaké množství vody bychom měli vypít? Vypočítat si to můžete podle váhy. Neplatí, že denně vypijete dva litry tekutin a máte hotovo. V horkých dnes byste množství měli navýšit, protože se hodně potíte a při fyzické aktivitě vydáte tekutin mnohem více. Voda ale není jediným zdrojem, který můžete použít. Zkuste některé potraviny, které si zamilujete.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké potraviny zařadit do jídelníčku?

Hydrataci můžete podpořit mnoha produkty, které jsou snadno dostupné a můžete je mít doma. Co můžete vyzkoušet v horkých dnech? Například mléko, hlavně nízkotučné. Pomerančové nebo jiné ovocné džusy jsou také vhodné. Voda s citronem je klasika, která nezestárne. Studeným čajem se můžete také snadno hydratovat. Stačí si ho uvařit, počkat, až vychladne, a vypít.

Doporučený článek:  Sázení brambor krok za krokem: podle jednoduchého postupu to zvládne každý

Také v potravinách najdete mnoho vody, která pomůže hydrataci. Okurka, meloun nebo další druhy ovoce a zeleniny zajistí, že budete mít příjem vody dostatečný a navíc si na nich pochutnáte. Hlavně pro děti je důležité jíst zdravě, protože v létě na koupališti nemají moc času doplňovat vodu. Zapomeňte na vody plné cukru nebo s příchutí, protože ty vám nezaženou žízeň a do těla se dostanou škodlivé látky.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/food-nutrition/why-is-water-important, https://www.hsph.harvard.edu/news/hsph-in-the-news/the-importance-of-hydration/, https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/nutrition-and-healthy-eating/in-depth/water/art-20044256, https://food.ndtv.com/food-drinks/8-most-hydrating-drinks-besides-water-1774730, https://www.healthline.com/nutrition/19-hydrating-foods
.

Doporučené články