Běžné mýdlo je účinným prostředkem proti škůdcům na zahradě

Jak ze zahrady vyhnat typické škůdce? To je otázka, kterou si mnoho zahradníků klade. Naštěstí existuje mnoho zkušených zahradníků, kteří se rádi podělí o své osvědčené metody a tipy na různých diskuzních fórech. Při hledání přírodních postřiků a neobvyklých přístupů k řešení problému se škůdci je možné narazit na mnoho zajímavých nápadů. Jedním z nejzajímavějších a zároveň nejméně obvyklých způsobů je použití obyčejného kostkového mýdla. Možná to zní neuvěřitelně, ale ukazuje se, že škůdci na nevinně vypadající mýdlo nejsou zrovna zvědaví, umí pěkně zatočit s jejich existencí na zahradě.

Doporučený článek:  Mlýnek na pepř má tajnou funkci, díky které budou všechny pokrmy ochucené přesně akorát

Příprava mýdlových pastí

Pokud se vaše rostliny potýkají se škůdci, není hned nutné sahat po chemických prostředcích. Existují osvědčené metody, které používají zkušení zahradníci. Jednou z těchto metod je příprava mýdlových pastí. Stačí vzít pár kousků vonného mýdla, klidně i zbytky, a nakrájet ho na malé kousky. Ty pak vložte do starých punčocháčů nebo plátěného sáčku, který dobře propouští vzduch. Sáček či punčocháče pověste na zahradě, například na stromech, plotu nebo dřevěných tyčkách. Vůně mýdla odstraší nezvané hosty, a pro trvalý efekt je vhodné mýdlo občas vyměnit.

Doporučený článek:  Stop zbytečnému plýtvání. Menu připravené ze starého chleba nadchne celou rodinu
Zdroj obrázku: Freepik

Použití mýdlových hoblin

Další tip od zahradníků je posypání zahrady mýdlovými hoblinami. Tato metoda slouží jako přírodní bariéra proti škůdcům. Stačí nastrouhat několik kousků mýdla a rovnoměrně je rozmístit po zemi. Kromě toho je možné si připravit i směs pro ochranu rostlin. Smíchejte pár kousků mýdla s vodou, nechte ho rozpustit a nalijte do rozprašovače. Poté můžete touto směsí postříkat rostliny a zeminu. Pro intenzivnější vůni můžete rostliny po aplikaci postřiku zalít vodou.

Ochrana zahrady před hlodavci

Myši a vysoká zvěř mohou představovat hrozbu pro zahradní rostliny tím, že je okusují a poškozují. Nicméně mají něco společného – oba se vyhýbají místům s vůní mýdla. Můžete umístit kousky mýdla podél plotů nebo využít výše popsanou postřikovou metodu, kterou zahradu účinně ochráníte před škůdci. Vyhnete se tak poškozování rostlin a výhonků.

Zdroj: https://www.weekand.com/home-garden/article/use-dish-soap-control-bugs-18058431.php
.

Doporučené články