Tvrdé rohlíky najdou ještě využití. Hodí se na strouhanku, knedlíky nebo pudink

Všichni to známe. Občas se stane, že vám ztvrdnou rohlíky. Mnoho lidí by je ihned vyhodilo, ale nemusíte to dělat. Místo toho z nich udělejte něco skvělého, na čem si pochutná celá rodina. Můžete je velmi efektivně zpracovat, pochutnat si a získat maximální užitek z jídla, za které jste zaplatili své peníze. Poradíme vám hned několik možností, jak využít starší rohlíky.

Houskové knedlíky

Tvrdé rohlíky jsou skvělou variantou k houskám, které dáváte do houskových knedlíků. Jestli si je chcete vyrobit doma, můžete k tomu využít i rohlíky. Nakrájejte je na kostky, namočte v mléce a vejci. Potom k nim přidejte další ingredience na knedlíky a pochutnejte si na domácí příloze k masu a omáčkám.

Doporučený článek:  Abyste se cítili lépe, musíte nastartovat nejen sebe ale i svůj metabolismus

Strouhanka

Tohle je naprostá klasika. Máte-li doma mlýnek na maso (případně struhadlo), můžete si z tvrdých rohlíků namlít nebo nastrouhat vlastní strouhanku. Je to velmi levný a efektivní způsob, jak ji získat. Musíte jen počítat s tím, že je to docela dost práce. Někomu to ale nevadí a rádi ušetří peníze.

Zdroj obrázku: Freepik

Krutony z rohlíků

Nejen z chleba, ale také z rohlíků si můžete připravit vynikající krutony do polévky. Stačí, když je nakrájíte na kostky, pokapete olivovým olejem a přidáte sůl (případě také česnek). Orestujte je na suché pánvi nebo vložte do trouby, pokud máte k dispozici větší množství pečiva.

Doporučený článek:  Tipy pro správně vykynuté těsto

Chlebový pudink

Tvrdé rohlíky jsou skvělým základem pro chlebový pudink. Budou fungovat stejně dobře jako chléb. Smíchejte kousky rohlíku s mlékem, vejci, cukrem a nějakým ovocem. Promíchejte a upečte. Budete z toho mít vynikající pochoutku na snídani nebo svačinu.

Krmení pro zvířata

Nemáte zrovna na nic chuť nebo se vám nechce nic připravovat v kuchyni? Zajděte s dětmi k nejbližšímu rybníku a nakrmte ryby, kachny nebo labutě. Užijete si hodně zábavy a nebudete mít pocit, že jste tvrdé rohlíky vyhodili jen tak do koše.

Zdroj: https://www.tastingtable.com/998645/best-ways-to-use-stale-bread/
.

Doporučené články