Zelený čaj nejenom osvěží. Jeho pravidelné pití dokáže změnit fungování každého organismu

Zelený čaj pochází z Číny. Nejen v čínské medicíně je opěvován pro své blahodárné účinky. Používá se jako prostředek na podporu správného průtoku krve v žilách, pomáhá zlepšit stav pleti, ale má také pozitivní vliv na paměť. Proč se ještě vyplatí tento zelený mok popíjet?

Jak zelený čaj léčí?

Zelený čaj obsahuje vitamíny C, B, E a K. Nechybí v něm třísloviny, katechiny i polyfenoly. Je zdrojem zinku, draslíku, manganu, hořčíku i fluoru. Tento čaj má také pozitivní vliv na paměť, může dokonce člověka ochránit před stařeckou demencí. Čaj působí blahodárně na lidské srdce i celý kardiovaskulární systém. Minimalizuje riziko infarktu, trombózy, mozkové mrtvice, a dokonce snižuje krevní tlak. Zelený čaj, na rozdíl od toho černého, zabraňuje tvorbě zubního kazu a omezuje tvorbu zubního plaku.

Doporučený článek:  Glykemický index je u potravin opomíjenou hodnotou. Přitom pomůže ke správné skladbě jídelníčku

Zelený čaj na redukcí váhy.

Tento zelený čínský poklad je velmi účinný při boji s obezitou. Zelený čaj je schopen snížit hladinu glukózy v krvi. Navíc usnadňuje trávení a odstraňuje pocit „plného žaludku“.

Kosmetické výrobky s obsahem zeleného čaje.

Ano i v kosmetice se ve velké míře využívají blahodárné účinky zeleného čaje. Zelený čaj se používá v kosmetice do výrobků proti stárnutí pleti. Příznivě působí na mastnou a smíšenou pleť, zlepšuje vzhled pleti a dodává potřebnou hydrataci. Složky zeleného čaje přispívají k odstranění zarudlé pokožky, snižují napětí a zvyšují elasticitu pokožky.

Doporučený článek:  Proč se vyplatí konzumovat goji bobule: Najdete si v nich zalíbení díky chuti i účinkům na lidské tělo

Jak často pít zelený čaj?

Obecně se má za to, že zelený čaj je bezpečný a netoxický. Tato bylina nemá žádné nežádoucí účinky. Jelikož ale zelený čaj obsahuje mimo jiné i kofein, není vhodné jej užívat ve velkém množství. Mohlo by to způsobit nespavost, podráždění a v extrémních případech také tachykardii.

Zdroj: https://www.researchgate.net/publication/7197884_Beneficial_Effects_of_Green_Tea-A_Review
.

Doporučené články