Tato dieta vám pomůže zhubnout a zlepšit náladu

Nevhodně sestavený jídelníček napomáhá nejen nadváze, ale také zhoršuje vaši náladu, přináší únavu a deprese. Správná dieta vám pomůže nejen s váhou, ale celkově budete mnohem spokojenější, šťastnější a plní energie. To bude skvělé nejen z estetického hlediska, ale také pro vás i vaše okolí, protože budete mnohem příjemnější. Ideální kombinace potravin během dne zajistí, že budete skvěle vypadat a cítit se nejlépe za mnoho let.

Klíčový význam má glukóza a její vliv na práci mozku. Díky glukóze může mozek produkovat serotonin, který se stará o vaše štěstí. To rozhodně neznamená, že byste měli každý den jíst sladkosti. Právě naopak. Důležitý je vysoký přísun čerstvého ovoce, zeleniny a dostatečné hydratování těla čistou vodou. Díky tomu si doplníte všechny potřebné vitamíny a minerály, které zajistí bezchybné pracování těla. Co je pro vás důležité?

Doporučený článek:  Připravte si grilovaný chřest s bílou klobásou a bramborami

Hořčík a vitamín B6

Asi nejdůležitější je doplňování hořčíku, kterého má většina lidí nedostatek. Tento minerál zmírňuje podrážděnost a zlepšuje náladu i soustředěnost. Najít ho můžete především v celozrnném pečivu, pohance, luštěninách jakéhokoli typu nebo hořké čokoládě, která je pro váš mozek velmi dobrá, pokud ji budete konzumovat v malém množství.

Vitamín B6 se přímo podílí na tvorbě serotoninu, a proto byste na něj neměli zapomínat. Kromě toho dokáže snížit hladinu estrogenu a zvýšit progesteron. Snadno ho můžete svému tělu dodat, když do jídelníčku začleníte potraviny, jako játra, banány, cereálie nebo celozrnné pečivo. Nejedná se tedy rozhodně o žádné náročné změny v jídelníčku.

Doporučený článek:  Držíte dietu? Jezte potraviny, které potlačují chuť k jídlu

Komplexní sacharidy

Sacharidy poskytují mozku energii, kterou potřebuje pro správné fungování. Navíc zabraňují výkyvům glukózy v těle. Najít je můžete v zelenině, celozrnném pečivu, těstovinách, rýži nebo krupici. A nakonec jeden naprosto logický zákaz: žádné sladkosti! Snažte se nejíst umělé cukry, které naruší rovnováhu vašeho těla a po kterých se budete cítit unavení.

Zdroj: https://www.womenshealthmag.com/weight-loss/g19989389/boost-mood-lose-weight/
.

Doporučené články