Ze zbylých brambor ještě uvaříme chutný oběd nebo večeři

Při každodenním vaření je dobré znát chytré triky, které nám vaření usnadní a ušetří peníze. U vaření není lehké odhadnout přesné množství surovin, a tak se často stává, že nám zbude třeba spousta brambor. Stačí znát recepty, které jsou určeny právě pro tyto případy.

Vaření ze zbytků

Vzhledem ke stále se zvyšujícím cenám se vyplatí znát recepty, jak připravit jídlo ze zbytků. Nezní to moc lákavě, ale je to jeden z největších kulinářských trendů současnosti. Nejen že ušetříme peníze, ale minimalizujeme i plýtvání potravinami.

Doporučený článek:  Grilovací rošt snadno vyčistí rozkrojená cibule

Bramborové noky

Jedním z receptů jsou noky. Stačí k nim udělat jednoduchou smetanovou nebo rajčatovou omáčku a oběd nebo večeře jsou na světě. Brambory pomeleme na masovém mlýnku. Potom dochutíme solí a pepřem. Smícháme 100 g mouky a rozšlehané vejce. Vše spojíme, aby vzniklo těsto. Následně z těsta vytvarujeme noky a vhodíme do vařící osolené vody. Jakmile noky vyplavou na povrch, jsou hotové.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na bramborové řízky

Bramborové placky zná každý, ale co takhle bramborové řízky? Řízky jsou vhodné jako vegetariánská večeře a jejich přípravu zvládne každý. Brambory pomeleme na masovém mlýnku a na pánvi osmažíme cibulku. Tu přidáme k bramborám. Poté přidáme 3 lžíce mouky, strouhanku a vejce. K dochucení můžeme použít sůl, pepř a bylinky. Nejlépe oregano nebo provensálské koření. Vše důkladně promícháme. Potom si vezmeme část bramborové hmoty, uděláme z ní placku a obalíme ve strouhance. Takto připravené bramborové řízky smažíme na přepuštěném másle dozlatova.

Doporučený článek:  Květáku se někteří vyhýbají jako čert kříži. Zápachu během vaření lze přitom jednoduše předejít

Moderní bramborový salát

Z brambor, které nám zbyly, můžeme připravit jednoduchý salát. Tento recept můžeme pojmout jako tradiční bramborový salát nebo zkusit moderní verzi. Do salátu přidáme avokádo, uzeného lososa a sušená rajčata. Místo majonézy použijeme jogurt. Je to dietnější verze klasického bramborového salátu, která se hodí nejen na Vánoce.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/leftover-potato-recipes
.

Doporučené články