Papírové utěrky udrží cukr sypký a polévku zbaví nadměrného tuku

Papírové utěrky patří mezi největší vymoženosti moderní doby. Říkáte si, jak jen to naše babičky v domácnosti dělaly, když neměly po ruce roli papírových utěrek? Jak mohly udržovat linku v čistotě, když tihle pomocníci neexistovali? Papírové utěrky jsou praktické při udržování čistoty v kuchyni, ale pomohou i v dalších situacích. Jsou velmi úspěšné v boji s vlhkostí a dokážou skvěle absorbovat tekutiny. Jak jejich potenciálu tedy využít? S těmito radami už nevyhodíte zbylý cukr ani příliš mastnou polévku.

Vždy krásně sypký cukr

Jistě se vám už někdy stalo, že jste otevřeli papírový sáček s cukrem a namísto sypkých krystalků na dně ležela velká cukrová homole. Došlo k tomu vlivem zvýšené vlhkosti v domácnosti, proto propříště vložte do sáčku s krystalem papírovou utěrku. Materiál pomůže od vlhkosti a cukr zůstane krásně sypký. Hrudky už nebudete muset nikdy řešit. Vlhkost je problém rovněž při skladování chleba, proto ho příště zabalte do papírové utěrky, vydrží déle čerstvý.

Doporučený článek:  Ve správně zvoleném nádobí se připravované pokrmy nespálí
Zdroj obrázku: Freepik

Žádná mastná oka v polévce

Při vaření vývaru může dojít k situaci, že je polévka příliš mastná. Odřezky nebo maso můžou být tučnější, důsledkem je pak příliš tučný vývar, který nechce nikdo z rodiny jíst. Co s tím? Opět pomohou papírové utěrky. Dvě vrstvy utěrek se vloží na dno cedníku, polévka se přes ně přelije a je hotovo. Přebytečný tuk zůstane na utěrkách, zatímco proteče jen čistý vývar. Obdobně se mohou papírové utěrky použít při otírání masa nebo uzenin.

Doporučený článek:  Dýně lze sehnat téměř na každém rohu. Vydejte se za skutečnou kvalitou

Mezi hrnce i do chladničky

Kde ještě najdou papírové utěrky využití? Jednotlivé plody ovoce a zeleniny se mohou obalit papírovou utěrkou před uložením do šuplíku do chladničky, tímto způsobem se prodlouží jejich čerstvost. Papírové utěrky si poradí též s bylinkami, čerstvé se omyjí, zabalí do nich a uloží do chladničky. Do papírových utěrek se mohou obalit též litinové pánve nebo hrnce před uskladněním do skříněk. Papír je zbaví vlhkosti a nádobí nebude zbytečně korodovat.

Zdroj: https://theorganisedhousewife.com.au/cleaning/9-uses-for-paper-towel-around-the-home-win-a-years-supply-of-paper-towels/
.

Doporučené články