Čištění mikrovlnné trouby usnadní citron, jedlá soda a ocet

Málokdo v dnešní době nemá v kuchyni mikrovlnnou troubu. Mnoho z nás ji používá prakticky každý den, takže se velmi rychle ušpiní. Právě proto byste jí měli věnovat pravidelnou a důkladnou péči. Nepotřebujete k tomu žádné chemické čističe. Bohatě vám postačí ingredience, které se skrývají ve vaší kuchyni. Poradíme vám, jak ji rychle a snadno vyčistit.

Domácí prostředky jsou vždy nejlepší

Na čištění domácnosti rozhodně nepotřebujete chemické a velmi drahé prostředky. Naprosto vám stačí pár základních surovin, které má doma každý. U mikrovlnné trouby na to myslete ještě více, protože chemie z čisticích prostředků se může při ohřívání dostat i do vašeho pokrmu a následně do těla. Navíc může změnit i vůni a chuť ohřívaného jídla. Místo toho se spolehněte na přírodní řešení.

Doporučený článek:  Dostatečná hydratace je klíčová po celý rok. Voda z kohoutku přitom není jediná možnost

Citron odstraní všechny nečistoty

Citrusové ovoce máte jistě neustále po ruce. Vymačkejte šťávu z citronu do misky s vodou. Misku potom vložte do mikrovlnky a zapněte na 3 minuty. Dalších 5–10 minut nechte ještě spotřebič zavřený, aby mohl citron naplno působit. Potom stačí dvířka otevřít a celý vnitřek mikrovlnky vytřít měkkým a čistým hadříkem. Všechny nečistoty budou ihned pryč a zůstane jen svěží vůně.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda vyčistí mikrovlnku během pár minut

Další možností je použití jedlé sody. Ta je v domácnosti důležitým pomocníkem. Potřebujete jen misku s vodou, do které nasypete 3 polévkové lžíce jedlé sody. Důkladně promíchejte a vložte do špinavého spotřebiče. Znovu zapněte troubu na 3 minuty a potom nechte dalších 5 minut působit. Poté celou vnitřní část mikrovlnné trouby vytřete čistým hadříkem z mikrovlákna.

Doporučený článek:  Dýně je jako stvořená pro kulinářské umění. Každý druh nabízí jiné možnosti zpracování

Čištění octem je vždy spolehlivé

Ocet je spolehlivou volbou při výběru přírodního čističe v domácnosti. Musíte jen počítat s jeho typickým zápachem. V tomto případě smíchejte vodu s octem v poměru 1 : 1 a zahřejte. Dosáhnete nejen čistoty, ale také efektivní dezinfekce. Jestli máte uvnitř velmi odolné skvrny nebo mastnotu, tato metoda pro vás bude nejúčinnější a nejjednodušší ze všech.

Zdroj: https://www.womansday.com/home/organizing-cleaning/a58372/how-to-clean-a-microwave/
.

Doporučené články