Zdravé tuky obsahuje řada oblíbených potravin

Lidské tělo potřebuje tuky, ale měli byste mu dávat k dispozici hlavně zdravé tuky. Někteří lidé si myslí, že tuky jsou všechny špatné. Není to pravda. V mnoha potravinách se nachází společně s bílkovinami, vlákninou a důležitými vitamíny. Dnes se podíváme na některé potraviny, které byste měli začlenit do svého jídelníčku a užívat si jejich blahodárný vliv na organismus.

Avokádo

Avokádo patří mezi velmi unikátní ovoce na světě. Obsahuje z 80 % tuk, což je dokonce více než u masa. Rozdíl je v tom, že tento tuk je pro vaše tělo velmi zdravý. Avokádo je navíc úžasným zdrojem draslíku a vlákniny. To všechno ovlivňuje vaše střeva, srdce i hmotnost.

Doporučený článek:  K zimě patří citrusy. Většina lidí však dělá chybu, nejcennější část ovoce zásadně vyhazují

Sýr

Mnoho lidí říká, že pro vás sýr není dobrý. Ve správném množství je zdravý. Obsahuje hodně vápníku, vitamín B12, selen nebo fosfor. Díky procesu jeho přípravy má jiné vlastnosti než mléko nebo jiné mléčné výrobky. Nemusíte se proto obávat, že zvýší riziko srdečního infarktu, protože to není pravda.

Zdroj obrázku: Freepik

Hořká čokoláda

Tuto čokoládu milovala i samotná královna Alžběta II., protože je velmi zdravá. Musíte si ale vybírat čokoládu, která má alespoň 70 % kakaa. V takovém případě vám přinese zdravé tuky, hodně železa, antioxidantů a další látky, které bojují proti stárnutí i volným radikálům.

Doporučený článek:  Černý pepř dodá pokrmům jemně pikantní chuť. Nejcennější jsou však jeho účinky na zdraví

Celá vejce

Možná myslíte, že jsou vejce škodlivá kvůli cholesterolu, který je ve žloutcích. Pravdou je, že vejce obsahují hodně vitamínů a minerálů. Pokud nebudete konzumovat obrovské množství vajec, nemusíte se o své zdraví obávat. Vejce vám přinesou mnohem více benefitů než rizik.

Tučné ryby

Doplnit omega-3 mastné kyseliny je pro organismus extrémně důležité. Využít k tomu můžete tučné ryby, které obsahují hodně této látky. Navíc získáte hodně vitamínů, proteinů a snížíte tím hladinu cukru v krvi. Navíc se sníží také riziko srdečního onemocnění, i když budete jít tučné ryby.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/10-super-healthy-high-fat-foods
.

Doporučené články