Zdravá a sytá snídaně připraví tělo na celý den

K chladným podzimním ránům se nejlépe hodí teplá a vydatná snídaně. Ráno se nevstává lehce téměř nikomu. Když k tomu ještě připočítáte chladno a tmu, nálada je najednou na bodu mrazu. Avšak chutná snídaně dokáže i nejnepříjemnější ráno zlepšit a nasměrovat den správným směrem.

Snídaně jako sebepéče

Správnou snídaní nejen potěšíte své chuťové buňky, ale také dopřejete tělu vše, co potřebuje pro zvládnutí dne. Dopřejte takovou snídani i ostatním členům domácnosti, nebo hostům na návštěvě.

Když několikrát odložíte budík, dostanete se do situace, kdy budete muset chvátat. Na snídani pak nezbyde čas a když ano, rozhodně se nebudete zdržovat s přípravou něčeho zdravého. Vašemu zdraví jen prospěje, když si přivstanete, nebo alespoň vstanete na čas. Můžete se tak v klidu probrat a zavést si ranní rituál.

Doporučený článek:  Nadbytek jídla je luxus, který zatěžuje celou planetu. Změňte své návyky ještě dnes

Zdravou snídani si můžete dopřát, aniž byste trávili dlouhý čas v kuchyni. Vybrat si můžete od sladkých po slaná až pikantní jídla.

Zdroj obrázku: Freepik

Příprava podzimní snídaně

I tu nejběžnější snídani lze přeměnit na výbornou podzimní. Stačí následovat pár tipů a rad. Pro získání sezónní snídaně je nutné využít sezónních surovin. Zvolte tedy jablka, hrušky, brusinky a dýně. Nalaďte se na teplé chutě.

Přidáním koření jako skořice, muškátového oříšku, hřebíčku a zázvoru dodáte snídani uklidňující ráz.

Dýně je typickou podzimní surovinou, proto byste ji měli využívat co nejvíce to jde. Můžete z ní zkusit připravit palačinky, vafle nebo vdolky.

Doporučený článek:  S popraskanými koutky úst je každé jídlo utrpení. Domácí léčba přinese rychlou úlevu

Dalším tipem je používání celozrnných přísad. Dodáním celozrnně mouky, ovsa nebo quinoy získáte tolik potřebnou vlákninu a živiny.

Spoustu chvátání a stresů si ušetříte, když si danou snídaní připravíte večer předem. Nebo si můžete nachystat potřebné ingredience a ráno si rychle připravit snídani čerstvou.

Zdroj: https://www.31daily.com/easy-healthy-fall-breakfast-ideas/
.

Doporučené články