Pokud se trápíte s celulitidou, poradíme vám jak a čím se jí zbavit

Celulitida je strašákem mnoha žen. I když je přirozená může se zvětšit a ztrpčovat vám život svým nepěkným vzhledem. Dá se s ní ale lehce bojovat. Stačí mít pravidelný a pohyb a správně se stravovat.

Kterým jídlům je třeba se vyhnout

Pokud právě pracujete se svou celulitidou, určitě se vyhněte smaženým a mastným jídlům. Vysoký obsah nezdravých tuků nepůsobí špatně jen na vaše zdraví, ale i postavu. Čím více tuků tím větší celulitida. Samozřejmě že zdravé tuky, jaké jsou například v ořechách, byste měli do svého jídelníčku zařadit. Alkohol a tabák zase dehydrují vaše tělo a to vaší celulitidě nahrává do karet, takže těchto neřestí se raději vzdejte úplně.

Doporučený článek:  Příliš tuku v jídle už nebude problém. Domácí triky oběd i večeři zachrání

Naopak měli byste zvýšit příjem svých tekutin, pijte však jen čistou vodu nebo zelený čaj, který je dobrý pro správnou funkci metabolismu. Do své stravy byste měli zařadit potraviny bohaté na vlákninu například celozrnné výrobky, ovesné vločky a podobně. Další vhodné potraviny jsou například luštěniny a klíčky z různých zrn. Dávejte však pozor abyste kupovali semenná určená přímo ke klíčení. A pokud milujete chřest, můžete být rádi, protože ten je v boji s celulitidou na prvních příčkách.

Doporučený článek:  Papírové utěrky udrží cukr sypký a polévku zbaví nadměrného tuku

Pohybem nebudete léčit jen tělo ale i duši

Už dávno se ví, že spousta pohybu na čerstvém vzduchu je jedním z nejlepších léků na všechny druhy chorob. Kromě toho snižuje hladinu stresu. Stres mimo jiné napadá i vaši linii a tím pádem i celulitidu. Pohybová aktivita zase nastartuje váš metabolismus, takže vaše tělo se bude zbavovat toxinu. Pokud se při sportu i dobře zapotíte, vaší pokožce to jen prospěje. Pohyb také zvyšuje hladinu endorfinů, takže se bude cítit lépe. A to nejen ve vašem těle, ale i vaší mysli.

Sportování nemusí hned znamenat, že potřebujete zvedat těžké váhy v posilovně, nebo chodit běhat maratony. Každá pohybová aktivita je vhodná. Stačí, když se pojedete projít. Pokud nejste atletický typ nebo jste se sportu nikdy nevěnovali a právě začínáte toto je jedna z možností. Vezměte partnera na procházku do přírody a uvidíte, jak to prospěje vašim tělům ale i vztahu. Můžete se věnovat běhu nebo cyklistice. Pokud jsou pro vás ale moc náročné, skvělou volbou je také jóga která je vhodná pro všechny. Od malých dětí až po staré lidi.

Zdroj: https://www.oprah.com/style/a-cellulite-cure-how-to-get-rid-of-cellulite/all
.

Doporučené články