Vlastní brambory můžeme vypěstovat i na balkoně

Chutné brambory jsou oblíbenou přílohou, kterou konzumujeme skoro každý den. Jejich všestranná příprava nám umožňuje každý den připravit jiné jídlo. Ale jen domácí brambory mají tu pravou bramborovou chuť. Myslíte, že v paneláku si brambory nevypěstujete? Přečtěte si tento článek, ve kterém vám poradíme, jak brambory vypěstovat i na malém balkoně.

Proč si vypěstovat svoje brambory?

Brambory jsou žádanou zeleninou. A tak není divu, že jejich cena stále raketově roste. Supermarkety sice nabízejí různé druhy brambor, ale ve výsledku jejich chuť bramboru vůbec nepřipomíná. Přitom vysadit si vlastní brambory není vůbec těžké a zvládne to každý.

Doporučený článek:  Pálení žáhy zmírní jedlá soda, zázvor, aloe vera nebo fenykl

Neříkáme, že si vypěstujete zásobu na celou zimu, ale něco určitě ano. Existuje mnoho důvodů, proč si vypěstovat vlastní brambory. V první řadě je to úspora financí. V druhé řadě je to pak radost z vlastního výpěstku.

Zdroj obrázku: Freepik

Především budete vědět, že jsou brambory pěstované v kvalitní zemině. Pro pěstování nebudete používat žádné chemikálie. Všechny pokrmy, které z vlastních brambor připravíte, budou mít lepší chuť a budou opravdu zdravé.

Pěstování zvládne skutečně každý. I ten, který nemá s pěstováním zeleniny žádné zkušenosti. Při pěstování v pytli navíc nemusíte řešit plevel a škůdce, které běžně brambory na polích napadají. Zapojit do pěstování můžete celou rodinu včetně dětí.

Doporučený článek:  Pokud se trápíte s celulitidou, poradíme vám jak a čím se jí zbavit

Jak si vypěstovat své domácí brambory?

Jak začít s pěstováním? K tomu budete potřebovat pouze vyklíčené hlízy s asi dvoucentimetrovými klíčky, kvalitní substrát a pytel asi 30 cm hluboký. Naklíčené brambory vložte do půdy, zakryjte a zalijte.

V pytli se bude dařit odrůdám Laura, Heiderot, Blaue Anneliese a Annabelle. Koupíte je v zahradnictví. Výsadbu proveďte v závislosti na odrůdě. Tuto informaci vám sdělí přímo zaměstnanec zahradnictví. Obvykle se brambory sází na jaře. Nesnáší mrazy, proto s výsadbou počkejte do doby okolo 8 stupňů.

Zdroj: https://gardeningtips.in/growing-potatoes-in-balcony-a-beginners-guide
.

Doporučené články